• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-5891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

چتر حمایت بنیاد علوی بر سر دانش‌آموزان مناطق محروم طارم


سرپرست آموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: 2331  بسته کمک‌آموزشی طرح بنیاد علوی در مدارس متوسطه دوم شهرستان طارم توزیع شد.


نقی صفر‌ی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بنیاد علوی در طول سالیان گذشته فعالیت‌های خیرخواهانه خوبی در  شهرستان طارم داشته است که در آخرین اقدام این بنیاد 2331 جلد کتاب کمک درسی در بین دانش‌آموزان مدارس متوسطه دوم نظری این شهرستان توزیع شد.


وی افزود: کتاب‌های کمک‌درسی همان‌گونه که از نام آن مشخص است می‌تواند دانش‌آموزان را در روند تحصیل کمک کند، لذا این فعالیت علمی بنیاد علوی می‌تواند بنیه علمی و آموزشی دانش‌آموزان را افزایش دهد.


این مسئول با اشاره به این موضوع که فعالیت این بنیاد در مدارس عادی و محروم شکل می‌گیرد، گفت: فعالیت‌های علمی به ویژه توزیع کتاب‌های کمک‌‌درسی به کیفیت‌بخشی سطح علمی کمک می‌کند و در آینده حتما شاهد این تغییر خواهیم بود.


وی خاطرنشان کرد: این بسته‌ها در مجموع شامل 300 بسته کمک‌آموزشی بود که در بین 1071 نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم نیازمند در قالب 14 آموزشگاه این شهرستان توزیع شد.


صفری با اشاره به ارزش 83 میلیون تومانی توزیع کتاب کمک‌درسی در این شهرستان، تصریح کرد: بنیاد علوی زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری است و فعالیت‌های خیرخواهانه خوبی در مدارس محروم کشور انجام می‌دهد و شهرستان طارم نیز چندین سال است که از برکات این بنیاد برخوردار است.


وی افزود: این کتاب‌ها در راستای حمایت از دانش‌آموزان مناطق محروم اهدایی از طرف بنیاد علوی جزو اموال مدارس مربوطه بوده و قابل استفاده برای دانش‌آموزان با هدف افزایش انگیزه تحصیلی و میزان آگاهی آنان، قبولی در رشته‌های برتر دانشگاهی، ارتقای میانگین نمرات نهایی، افزایش درصد فارغ‌التحصیلی و کاهش فاصله آموزشی بین مناطق محروم و مناطق برخوردار بسیار موثر خواهد بود.


صفری یادآور شد: بنیاد علوی در سال تحصیلی جاری 940 نفر از دانش‌آموزان پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم را زیر پوشش کنکور آزمایشی قرار داد که هزینه هر دانش‌آموز بیش از یک میلیون ریال است.


وی خاطر نشان کرد: این بنیاد در طول سه سال اخیر نسبت به توزیع کتاب‌های کمک‌آموزشی برای همه دانش‌آموزان متوسطه نظری مناطق محروم اقدام کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: