• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-4984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

از ابتدای امسال تاکنون محقق شد؛

وصول بیش از 64 میلیارد ریال جریمه نقدی به حساب صندوق دولت


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: امسال 64 میلیارد و 400 میلیون ریال جریمه نقدی به حساب صندوق دولت وصول شده است.


مرتضی ممیزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون 6 محموله لباس در استان کشف شده که شامل 42 هزار و 383 ثوب لباس به ارزش 8 میلیارد و 920 میلیون ریال است. همچنین 44 محموله سیگار شامل بیش از 2 میلیون نخ به ارزش 11 میلیارد و 520 میلیون ریال کشف و ضبط شده است.


این مسئول با اشاره به قاچاق گوشی، ادامه داد: در سال جاری 12 محموله گوشی تلفن همراه از ابتدای سال تاکنون کشف و ضبط شده که شامل 2920 گوشی موبایل به ارزش 10 میلیارد و 640 میلیون ریال است.


وی افزود: امسال 3294 پرونده به دایره اجرای احکام این اداره‌کل واصل شده که پس از سیر مراحل قانونی تاکنون 64 میلیارد و 400 میلیون ریال جریمه نقدی به حساب صندوق دولت وصول شده است.


ممیزی تصریح کرد: باید اقدامات فرهنگی دستگاه‌های اجرایی در راستای مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز، افزایش یابد و باید به این نکته اشاره کرد که مردم در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا در جامعه، نقش مهمی بر عهده دارند، مردم باید در راستای مبارزه با قاچاق کالا، مشارکت لازم را داشته باشند؛ به گونه‌ای که باید این موضوع به یک مطالبه عمومی و همگانی در جامعه تبدیل شود.


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان، یادآور شد: قاچاق کالا باعث بیکاری خیل عظیمی از جوانان می‌شود، به همین خاطر مبارزه با قاچاق کالا در راس امور قرار دارد. قاچاق کالا، پدیده‌ای وسیع و گسترده است که برای مبارزه با این پدیده، باید از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی به‌ویژه رسانه‌ها استفاده کرد.


وی با تاکید بر نظارت دقیق و مستمر بر بازار، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به دستگاه‌های ذی‌ربط گزارش دهند و برای حفظ ثبات در بازار و جلوگیری از تخلف باید از همه توان استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: