• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-12814-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

نسخه اروپایی برای کشور نپیچیم


نماینده عالی دولت در استان زنجان گفت : لزومی ندارد که نسخه اروپایی برای کشور بپیچیم، این‌جا اسپانیا نیست.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فتح‌الله حقیقی در شورای حفاظت از منابع آب، با اشاره به این‌که اغلب استان‌ها با موضوع کم‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند، اظهار کرد: امورات حوزه آب باید به صورت کارشناسی شده انجام شود و برای جلوگیری از برداشت بی‌رویه آب نیز باید شاهد اقداماتی عملیاتی باشیم.


این مسئول با تاکید بر این‌که نباید در ابتدا اجازه انجام کاری را صادر کنیم، سپس به اقدامات قهری روی بیاوریم، ادامه داد: اشتغال‌زایی در حوزه کشاورزی در استان زنجان، 68 درصد بیشتر از متوسط کشوری است، ولی ارزش‌افزوده آن قابل توجه نیست و این یعنی ما به روش سنتی فعالیت کرده‌ایم.


وی با اشاره به این‌که برخی از مشکلات در سراسر کشور مشترک است، تصریح کرد: نباید وضعیت را کاملا سیاه ببینیم. باید واقع‌بین باشیم و با استفاده از ظرفیت‌های موجود، نسبت به رفع مشکلات اقدام کنیم. لزومی ندارد که نسخه اروپایی برای کشور بپیچیم. این‌جا اسپانیا نیست.


حقیقی با تاکید بر این‌که باید از ظرفیت مدیران و اساتید دانشگاه در راستای حل مشکل آب بهره بگیریم، خاطرنشان کرد: مولفه‌های مختلف در این حوزه باید بررسی شود. همچنین باید ضمن بررسی الگوی کشت، تجربیات استان‌های موفق را نیز احصا کرده و طبق آن عمل کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: