• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-12914-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تاکید کرد:

تلاش برای پیوند آموزشگاه‌ها با بازار کار و بنگاه‌های اقتصادی


مدیرکل دفتر موسسات کارآموزی آزاد و مشارکت‌های مردمی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: در تلاش هستیم پیوند آموزشگاه‌ها با بازار کار و بنگاه‌های اقتصادی برقرار شود، متاسفانه آموزشگاه‌های کارآموزی امروز از لحاظ اقتصادی و اداری بسیار شکننده هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، امیرسعید مصباح در دیدار با مدیران آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان زنجان، اظهار کرد: آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در سطح کشور در مقوله آموزش از سرآمدان در این حوزه به‌شمار می‌آید.

 

وی افزود: امروز تغییرات در ساختار و ورود رویکردهای نوین، عاملی مهم در کسب موفقیت‌های بیشتر در سازمان است.

 

مصباح تصریح کرد: قوانین موجود در سازمان آسیب جدی به بخش داخلی و خارجی در حوزه آموزش وارد کرده و مقابل رشد این مجموعه‌ها را گرفته‌ است.

 

این مسئول یادآور شد: طی سال‌های اخیر خط سیر آموزشگاه‌ها در خط سیر افقی است و این خط افقی نشان‌دهنده آن است که به هر نسبتی که ورودی به آموزشگاه‌ها وجود دارد، خروجی نیز در همان نسبت قرار دارد.

 

مصباح، برآیند تاسیس آموزشگاه‌ها در سال ۹۴ در کشور منفی سه آموزشگاه اعلام کرد و گفت: این فرایند در سال ۹۵ به ۳۵ آموزشگاه و در سال ۹۶ به ۱۹ آموزشگاه رسیده است.

 

وی یادآور شد: میانگین بهره‌برداری از کارگاه‌های آموزشی در بخش خصوص ۱۸ درصد است، ۸۲ درصد اسمی آموزشگاه‌های آزاد بیش از ۷۰۰ میلیون نفر ساعت بلااستفاده در طول سال بوده ‌است که اگر این سرمایه را در جای دیگر قرار دهیم، شاهد رشد در کشور خواهیم بود.

 

مصباح خاطرنشان کرد: در حال حاضر در سطح کشور 11 هزار و 650 آموزشگاه وجود دارد و سازمانی فنی و حرفه‌ای در قبال مجوزی که به افراد دارای آموزشگاه داده ‌است، وظیفه اجتماعی و اخلاقی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: