• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-13114-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

طی 50 روز گذشته اتفاق افتاد؛

ثبت بیش از 47 هزار تخلف سرعت غیرمجاز در جاده‌های زنجان


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، از ثبت بیش از 47 هزار مورد تخلف سرعت غیرمجاز توسط سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور استان در ۵۰ روز گذشته خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، عبدالحسین علی‌اکبری در جمع خبرنگاران افزود: طبق اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور، از 8 آبان‌ماه تا 27 آذرماه امسال 47 هزار و 694 مورد تخلف سرعت غیرمجاز توسط 32 سامانه فعال ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای مواصلاتی استان زنجان ثبت شده است.

 

وی با اشاره به نقش و تأثیر هوشمندسازی جاده‌ها در مدیریت سرعت و کاهش چشم‌گیر تخلفات رانندگی تصریح کرد: در آذرماه امسال میانگین سرعت متوسط در کل محورهای استان برابر با 76 کیلومتر بر ساعت بود که از این تعداد، میزان تخلفات سرعت غیرمجاز 3 درصد، سبقت غیرمجاز یک درصد و فاصله غیرمجاز نیز 9 درصد از کل ترددهای ثبت شده است.

 

این مسئول ادامه داد: مدیریت ترافیک و دریافت اطلاعات برخط تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین‌های نظارت ترافیکی، سیستم‌های ترددشمار و دیگر سامانه‌های هوشمند انجام می‌گیرد، به طوری که در این مدت علاوه بر ثبت تعداد ترددها با استفاده از 32 دوربین، تخلفات رانندگان نیز در جاده‌های استان به‌طور مستمر ثبت و به پلیس راهور ارسال می‌شود.

 

علی‌اکبری با اشاره به بررسی ثبت تخلفات عبور و مروردر آذرماه امسال، اظهار کرد: با توجه به نصب سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور در آزادراه زنجان – قزوین و زنجان – تبریز و ترانزیت زنجان – ابهر و زنجان - میانه حدود 32 هزار تخلف سرعت غیرمجاز در آذرماه ثبت شده است و آمارها نشان می‌دهد که با توجه به تردد حدود 7 میلیون و 500 خودرو در محورهای فوق، تنها نیم درصد از کل تخلفات صورت گرفته در کل راه‌های مواصلاتی استان در این محورها صورت گرفته است که نشانگر سهم قابل توجه سامانه‌های هوشمند ثبت تخلفات در کاهش سرعت غیرمجاز است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان خاطرنشان کرد: از این میزان تخلف ثبت شده ۳۲ هزار و ۱۹ تخلف پس از کسر مغایرت‌ها مثل اشتباه در پلاک‌خوانی، عدم نمایش یا عدم وضوح تصویر وسیله نقلیه و به‌طور کلی بررسی ۹ نوع مغایرت، توسط پلیس راهور اعمال قانون شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: