• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-13414-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

شهردار زنجان:

برآیند خروجی تصمیمات شورا، منطقی و علمی است


شهردار زنجان گفت: 63 نفر آن‌گونه که خبرنگاران اظهار می‌کنند، بدون ضوابط وارد شهرداری نشده‌اند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسیح‌الله معصومی در نشست مدیران با اصحاب رسانه، اظهار کرد: شورای شهر ترکیبی از تفکرات تخصصی و نگرش‌های مختلف است و کار کردن در این قبیل موارد می‌تواند چالش بسیاری به همراه داشته باشد و در کل برآیند خروجی تصمیمات شورا منطقی و علمی است و در حال حاضر رضایت نسبی در این زمینه وجود دارد.


این مسئول ادامه داد: تلاش بر سالم کار کردن در استان داریم؛ به هیچ عنوان برای بقای سمت، سلامت اخلاقی کار خود را به خطر نمی‌اندازیم و تاکنون وامدار کسی نیستیم. در ابتدا برای انتصابات مشورت می‌گرفتم ولی حال، شناخت نسبی وجود دارد.


وی افزود: هر اداره نقاط ضعف و قوت دارد و مشاوران غیربومی تاکنون هزینه‌ای دریافت نکرده‌اند. جذب نیرو در شهرداری با تصویب شورای اداری است ولی در شهرداری نیروی فصلی با قرارداد چندماهه وجود دارد که 63 نفر مورد نظر خبرنگاران نیز در این بخش است.


معصومی ادامه داد: اولویت‌اصلی شهرداری برون‌سپاری است‌. برای بستن راه نفوذ به شهرداری، برون‌سپاری است که متاسفانه این کار مراحلی را طی کرد ولی در پایان، شورا اسلامی شهر برای حل مسائل مالی، این مهم را به تعویق انداخت. اگر برون‌سپاری انجام شود، در این صورت، طرف قرارداد شهرداری فقط یک شرکت برای حجم کار مشخصی می‌شود نه تعداد زیادی نیرو که این موضوع فعلا توسط شورا به نتیجه نرسیده است.


شهردار زنجان در خصوص درآمد پایدار شهرداری خاطرنشان کرد: محل‌های درآمدی خوبی برای شهرداری وجود دارد اما نتوانسته‌ایم به صورت کامل محقق کنیم. مهم‌ترین محل درآمد شهرداری، عوارض سالیانه است که تنها 25 درصد مردم پرداخت می‌کنند و نیاز به اعتمادسازی دارد که مردم بدانند عوارض برای شهر هزینه می‌شود و با اعتمادسازی صورت‌ گرفته در یک سال گذشته، پرداخت عوارض 5 درصد افزایش یافته است.


وی با اشاره به توجه به سرمایه‌گذاری در شهرداری، خاطرنشان کرد: امسال سه اقدام سرمایه‌گذاری شامل فیبر نوری، مجتمع افق و کارخانه قیر توسط شهرداری انجام شده و راه‌اندازی گلخانه مرکزی نیز موجب کاهش هزینه‌های شهرداری و در واقع افزایش درآمد شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: