• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-5284-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان زنجان خبر داد:

جذب 900 میلیارد ریال تهاتر در استان زنجان


مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان زنجان گفت: در مجموع 900 میلیارد ریال تهاتر در استان صورت گرفته است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدابوالفضل عباسچیان در نشست مدیران با اصحاب رسانه، اظهار کرد: در همه جهان منابع محدود و نیازها نامحدود هستند و برای صرف این منابع نامحدود باید برنامه‌ریزی و تخصیص منابع به اولویت‌ها در نظر گرفته شود. ارزیابی اعتبارات که به صورت متمرکز و محدود است باید تا پایان سال ارزیابی شود.


این مسئول با اشاره به بند «و» تبصره 5 قانون بودجه سال‌جاری در خصوص تهاتر منابع دولتی با مطالبات بخش خصوصی، ادامه داد: در رابطه با بحث تهاتر، استان زنجان جزو استان‌هایی است که در این بخش توانسته خوب عمل کند، به طوری که تاکنون 568 میلیارد ریال از محل تهاتر اوراق نوع اول و دوم جذب کرده و 380 میلیارد ریال نیز به زودی به استان ابلاغ می‌شود و در مجموع 900 میلیارد ریال تهاتر صورت گرفته که زنجان جزو استان‌های اول کشور در این زمینه است.


وی افزود: اوراق تسویه خزانه، اسناد تعهدی خاصی است که به منظور تسویه بدهی‌های قطعی دولت به اشخاص متقاضی با مطالبات قطعی دولت از اشخاص مزبور توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی صادر و در اختیار اشخاص طلبکار و متقابلا بدهکار قرار می‌گیرد.


عباسچیان در رابطه با عملکرد بانک‌ها، تصریح کرد: در حال حاضر زنجان رتبه 22 در منابع بانکی و رتبه 21 کشور در مصارف بانکی را در اختیار دارد و در مجموع، مانده تسهیلات در بخش‌های مختلف در هشت ماهه سال‌جاری 19 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و منابع بانکی نیز در مدت مذکور 32 درصد رشد داشته است.


در ادامه این جلسه، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان نیز اظهار کرد: همه نیروهای سازمان همیاری شهرداری چند ماه حقوق معوقه دارند و دلیل این مسئله بر ساختار سازمان و تکالیف دولتی تعریف شده برای آن است.


مهرداد سلطانی ادامه داد: سازمان همیاری شهرداری تکالیف دولتی دارد ولی باید به روش خصوصی اداره شود. اصلاح این ساختار، زمان‌بر است و در گذشته، منابعی تعریف می‌شد اما امروز این امکان نیز وجود ندارد و به سمتی می‌رویم که سازمان همیاری شهرداری‌ها مانند بخش خصوصی، درآمدزایی داشته و از سازمان سوبسیتی به سازمان چابک تبدیل شود.


وی افزود: بدهی انباشته اجازه نمی‌دهد سازمان همیاری شهرداری‌ها خود را چابک کند و تغییر این سازمان برای هر مدیری سخت است و برای حل مشکل نیازمند کمک مدیریت استان هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: