• چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-13714-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

لبخند بیمه به دانشجویان


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: تمهیداتی فراهم شده است تا دانشجویان از بیمه تامین‌اجتماعی برخوردار شوند.


مسعود علیاری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در پی مراجعه و درخواست‌های مکرر دانشجویان جهت برخورداری از مزایای بیمه، سازمان تامین‌اجتماعی با صدور بخش‌نامه‌ای در این خصوص، ساز و کار قانونی فراهم کرده است تا دانشجویان هم تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی قرار گیرند.


این مسئول ادامه داد: به منظور تعمیم و گسترش بیمه به آحاد جامعه، دانشجویان می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی معتبر و بر اساس مقررات مربوط به بیمه‌های مشاغل آزاد، بیمه شده و از مزایای تامین‌اجتماعی برخوردار شوند.


وی افزود: چنان‌چه دانشجو صرفا به تحصیل اشتغال داشته و تحت تکفل پدر و یا مادر باشد، می‌تواند هم‌زمان با بیمه‌پردازی در قالب بیمه دانشجویی، از خدمات درمانی سازمان به تبع والدین استفاده کند. همچنین اگر مشمول دریافت مستمری بازماندگان باشد، پذیرش درخواست و عقد قرارداد (بیمه دانشجویی) با وی هم‌زمان با دریافت مستمری، بلامانع بوده و می‌تواند کماکان از مستمری والدین استفاده کند.


علیاری تصریح کرد: سازمان تامین‌اجتماعی در سال‌های اخیر با فراهم کردن امکان برخورداری اقشار مختلف جامعه از خدمات بیمه، بسیاری از گروه‌های متقاضی مانند زنان خانه‌دار، شاغلان صنایع‌دستی، هنرمندان و نویسندگان، رانندگان باری و مسافربری، کارفرمایان، کارگران ساختمانی، زنبورداران، ایرانیان خارج از کشور، نخبگان و استعدادهای برتر را تحت پوشش قرار دهد.


به گزارش ایسنا، 51 درصد از جمعیت استان زنجان تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: