• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-5684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان خبر داد:

کشف سیگار، توتون و تنباکوی قاچاق در زنجان


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: در روزهای اخیر سیگار، توتون و تنباکوی قاچاق در زنجان کشف و ضبط شده است.


مرتضی ممیزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: 140 هزار نخ سیگار قاچاق از کامیونت در حال حرکت از تهران به زنجان در شهرستان زنجان کشف شده که این محموله 357 میلیون ریال ارزش‌‌گذاری شده است.


این مسئول با اشاره به دیگر کشفیات، ادامه داد: همچنین در روزهای گذشته نیز 298 هزار نخ سیگار به همراه 50 هزار گرم توتون   و تنباکو قاچاق که در سقز به یک ماشین پژو بارگیری شده و به مقصد زنجان در حال حرکت بود شناسایی شد و تعقیب و گریز طولانی توسط پلیس انجام شد.


وی افزود: عامل قاچاق در این تعقیب و گریز از عامل دودزا استفاده کرده بود و خودرو در یکی از روستاهای اطراف متوقف شده   و راننده خودرو متواری است.


ممیزی تصریح کرد: خودرو و محموله آن پس از کشف توقیف شده و پرونده به شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز منتقل شده که ارزش آن یک میلیارد و 320 میلیون ریال است و در حال حاضر تحقیقات تا شناسایی عامل قاچاق در حال انجام است.


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان یادآور شد: باید اقدامات فرهنگی دستگاه‌های اجرایی در راستای مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز، افزایش یابد و باید به این نکته اشاره کرد که مردم در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا در جامعه، نقش مهمی بر عهده دارند، مردم باید در راستای مبارزه با قاچاق کالا، مشارکت لازم را داشته باشند؛ به گونه‌ای که باید این موضوع به یک مطالبه عمومی و همگانی در جامعه تبدیل شود.


وی با تاکید بر نظارت دقیق و مستمر بر بازار، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به دستگاه‌های ذی‌ربط گزارش دهند و برای حفظ ثبات در بازار و جلوگیری از تخلف باید از همه توان استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: