• جمعه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-887-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

ثبت 320 کانون در سامانه «بچه‌های مسجد» در زنجان


سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان گفت: در حال حاضر اطلاعات 320 کانون و 6000 نفر از مدیران و اعضای کانون‌ها در سامانه ثبت شده‌است.

 

حجت‌الاسلام محمدنقی یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد همواره از ظرفیت قابل توجهی در جذب جوانان به مسجد و آشناسازی آنان با موضوعات دینی و ارتقای سطح آگاهی آن‌ها داشته است

 

وی افزود: از زمان شروع به کار کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در سطح استان، فعالیت‌های مختلفی در جهت ترویج و احیای موضوعات دینی و مذهبی انجام شده ‌است.

 

یارمحمدی تصریح کرد: در حال حاضر 340 باب کانون فرهنگی هنری مساجد در استان فعالیت می‌کنند که اطلاعات 320 کانون و 6000 نفر از مدیران و اعضای کانون‌ها در سامانه ثبت شده‌است.

 

وی در ادامه به برخی از فعالیت‌های انجام شده کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اشاره کرد و افزود: مشارکت در برگزاری طرح ملی بشارت با محوریت حفظ جزء 30 قرآن کریم، اجرای طرح تفسیر کوتاه جزء 5 و6 و ثبت نام متسابقین برای سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» در دو رده سنی و هشت رشته قرآنی، از جمله فعالیت‌های انجام شده مراکز کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در استان است.

 

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان، خاطرنشان کرد: برگزاری دوره آموزشی تئاتر بچه‌های مسجد، دوره آموزشی گروه‌های سرود بچه‌های مسجد، برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت در 280 باب کانون در سطح استان، اجرای طرح تلاوت نور، مسابقات کتابخوانی و غیره از دیگر کانون‌های مساجد استان به‌شمار می‌آید.

 

این مسئول تصریح کرد: ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به منظور ساماندهی فعالیت‌ کانون‌های مساجد سامانه «بچه‌های مسجد» را راه‌‌اندازی کرده است که در این سامانه همه اطلاعات کانون‌ها به ثبت رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: