• جمعه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-14414-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:

دیوار بی‌اعتمادی بین بخش دولتی و آموزشگاه‌ها خراب شود


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: تا زمانی که دیوار بی‌اعتمادی موجود بین بخش دولتی و آموزشگاه‌ها را خراب نکنیم، به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

 

محمدرضا انصاری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در استان زنجان150 آموزشگاه آزاد وجود دارد که این تعداد در سه سال گذشته ثابت مانده است.

 

وی به وضعیت کنونی شرایط اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: وقتی چند آموزشگاه مجوز فعالیت می‌‌گیرد و چند آموزشگاه دیگر غیرفعال می‌شود، این حاکی از وضعیت بد اقتصادی در کشور است.

 

انصاری تصریح کرد: تخصیص بودجه‌ 2 میلیاردی یکی از اقدامات مهم در راستای حمایت‌های مالی از آموزشگاه‌ها به‌شمار می‌آید که این مبلغ، 20 برابر بودجه‌ سال گذشته است و برای تقویت بنیه‌ مالی آموزشگاه‌ها و ارتقای آن‌ها است.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، یادآور شد: آموزشگاه‌ها در رقابت با سایر مؤسسات در جذب کارآموز و ارائه‌ آموزش‌های تخصصی با مشکل مواجه هستند و این حاکی از پایین بودن توان مالی آموزشگاه‌ها است.

 

انصاری افزود: در کنار تسهیلات روستایی که از طریق سامانه «کارا» برای اشتغال پایدار روستایی انجام می‌شود، مصوب شد تعداد زیادی از آموزشگاه‌ها از این تسهیلات استفاده کنند و شرط آن استمرار همکاری آن‌ها تا پایان کار است.

 

وی در ادامه با اشاره به بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی که همه ساله از طریق معاونت سیاسی استاندار و دفتر امور اجتماعی اعتباراتی در این خصوص تخصیص داده می‌شود، گفت: طبق طرحی که این اداره‌کل ارائه داد و استقبال خوبی هم به‌عمل آمد، این اعتبار را در شهرستان ایجرود که کاندیدای این طرح است، به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان تصریح کرد: ضرورت بر اعتمادسازی عنصری مهم در سازمان محسوب می‌شود و تا زمانی که دیوار بی‌اعتمادی موجود بین بخش دولتی و آموزشگاه‌ها را خراب نکنیم، به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نسبت عملکرد بخش غیردولتی و دولتی، 30 به 70 است که اصلا قابل قبول نیست و باید بخش غیردولتی را فعال‌تر کنیم تا این نسبت به پنجاه پنجاه برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: