• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-7191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

صید صیادان در طارم


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم گفت: صیادانی که به صورت غیرمجاز اقدام به صید ماهی زردپر می‌کردند، شناسایی شدند.

 

غلامرضا عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، تصریح کرد: حین گشت کنترل محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست طارم یک گروه غیربومی متخلف صید ماهی در منطقه درام طارم شناسایی شد.

 

وی با بیان اینکه این گروه سه نفره که غیربومی شهرستان بودند، بدون اخذ مجوزهای لازم اقدام به صید ماهی در قزل‌اوزن می‌کردند، ادامه داد: از این گروه ۲۴ قطعه ماهی زردپر و ادوات صید کشف شد.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه با شکارچیان و صیادان غیرمجاز در طارم به صورت جدی برخورد می‌شود، ادامه داد: برای صیادان متخلف نیز پرونده تشکیل و به مراجع قضایی ارسال خواهد شد.

 

عباسی در ادامه با بیان اینکه زردپر از ماهیان نادر بومی طارم است، یادآور شد: ضرر و زیان هر ماهی زردپری که صید می‌شود، برای محیط زیست مبلغ یک میلیون ریال است.

 

وی با اشاره به اینکه رودخانه قزل‌اوزن که شاهرگ حیاتی شهرستان طارم به‌شمار می‌رود، زیستگاه ماهیانی است که تعدی به حریم آن‌ها می‌تواند به قیمت جان‌شان تمام شود، ادامه داد: از مهم‌ترین ماهیان بومی قزل‌اوزن می‌توان به سس ماهی، بز ماهی، کولی، زردپر، اسپله و کپور اشاره کرد.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان طارم، از مردم به عنوان بازوان توانمند محیط زیست و حافظان اصلی آن یاد کرد و افزود: از شهروندان و دوست‌داران محیط زیست تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف شکار و صید غیرمجاز به نزدیک‌ترین پایگاه یا اداره حفاظت محیط زیست طارم اطلاع دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: