• چهارشنبه ۲۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-1887-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

پیگیر اخذ سهمیه کاغذ برای نشریات هستیم


معاون فرهنگی و امور رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: پیگیر اخذ سهمیه کاغذ برای نشریات هستیم.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ابراهیم قاسمی عصر امروز در نشست خبری، اظهار کرد: در خصوص اختصاص سهمیه کاغذ به نشریات، اولین استانی بودیم که از این موضوع مطلع شدیم و رایزنی‌ها را آغاز کردیم. در همین راستا، نیاز نشریات مختلف در سطح استان به صورت تفکیک شده احصا و ارسال شد و به جد پیگیر روند هستیم.

 

این مسئول با اشاره به اینکه طی روزهای آتی، مشخص می‌شود که زنجان باید از کدام موسسه سهمیه کاغذ خود را دریافت کند، ادامه داد: در خصوص آگهی‌های ثبتی نیز رایزنی‌های خوبی با اداره ثبت اسناد داشته‌ایم و قرار بر این شد که لحاظ شود؛ در واقع در رابطه با روزنامه‌ها مشکلی نداریم ولی متاسفانه برای هفته‌نامه‌ها با مشکل عدم مشخص بودن زمان انتشار مواجه‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه هفته‌نامه‌ها جهت دریافت آگهی‌های ثبتی باید زمان انتشار خود را از چند روز قبل اعلام کنند، تصریح کرد: در رابطه با آگهی‌های دادگستری نیز رایزنی و مکاتباتی با سطوح بالا صورت گرفته و نتایج مثبت بوده است.

 

معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان نیز در ادامه با اشاره به طرح «سلام سینما»، گفت: این طرح با دو سینمای سیار در خدابنده و ابهر استارت خورده است و در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان زنجان، برای سینمای سیار طارم نیز قول مساعد گرفته‌ایم.

 

محمود علی‌محمدی افزود: پیگیری‌ها در بخش دولتی و خصوصی جهت ایجاد سینما در هر هفت شهرستان ادامه دارد و خوشبختانه با افتتاح سینما «روشا»، زنجان دو سالن سینما خواهد داشت. همچنین مجموعه کاسپین متقاضی ایجاد سه سینما در پایین‌دست نمایشگاه بوده و موافقت اصولی اولیه را نیز دریافت کرده است.

 

این مسئول تصریح کرد: اوایل سال آینده شاهد افتتاح این سه سینما خواهیم بود و امیدواریم که اوایل سال 99، شاهد فعالیت حداقل 7 سینما در زنجان باشیم. در رابطه با اکران فیلم‌های دهه‌فجر نیز مقرر است که 14 فیلم در زنجان پخش شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: