• شنبه ۲۹ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-2287-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

/سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر/

جشنواره دوسالانه جایزه غزل، از وعده تا اجرا


دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر گفت: برنامه جشنواره دوسالانه جایزه غزل کشور با نام حسین منزوی گره ‌خورده که امیدواریم طبق وعده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، این جشنواره به زودی به ثمر بنشیند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مهدی قزلی عصر امروز در سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر که در فرهنگ‌سرای امام خمینی (ره) زنجان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از محافل جشنواره شعر فجر به شعرهایی که در خدمت اهل‌بیت (ع) سروده شده اختصاص یافته‌است.

 

وی، شعر را مهم‌ترین هنر تلقی کرد و گفت: شعر ارتباط دوسویه جدی با معارف اهل‌بیت (ع) دارد، هم شعر در تثبیت معارف اهل‌بیت (ع) نقش مهمی داشته و هم در زبان فارسی و در زبان‌های دیگر نیز اثرگزار بوده ‌است.

 

دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر تصریح کرد: برنامه جشنواره دوسالانه جایزه غزل کشور با نام حسین منزوی گره ‌خورده که امیدواریم طبق وعده وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، این جشنواره به زودی به ثمر نشسته و شاهد یک اتفاق فرهنگی مهم در این عرصه باشیم.

 

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در ادامه افزود: از مرحوم حسین منزوی یک کتاب شعر ترکی به یادگار مانده‌ است. وی بیش از ۱۰ کتاب به زبان فارسی سروده است که امیدواریم برنامه دوسالانه غزل منزوی، قدمی از سوی شعر و ادب فارسی جهت جاودانه شدن منزوی که نقش مهمی در تثبیت غزل فارسی داشته است، باشد.

 

قزلی خاطرنشان کرد: شاعران ترک ایرانی به فارسی‌سرایی نسبت داشتند و هر کدام که به شوریدگی رسیدند احساس می‌کردند باید شوریدگی خود را در فارسی پیگیری کنند، به همین دلیل شعر فارسی دین بزرگی بر گردن شاعران ترک‌زبان دارد که خدمات بسیاری به شعر و ادب فارسی داشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: