• چهارشنبه ۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9711-285-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

همه ما در قبال نظام مسئول هستیم


رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد دودستگی در کشور بوده است، گفت: نباید اجازه این کار را به دشمن بدهیم.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام شکرالله بهرامی در مراسم معارفه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان زنجان، اظهار کرد: همه ما در قبال نظام مسئول هستیم، ما نباید به جای امانت‌داری، به حزب و جناح بپردازیم.


وی با اشاره به اینکه مسئول باید نسبت به مجموعه خود شناخت داشته باشد، گفت: به فرموده امام راحل این انقلاب امانت در دست ما است و نباید در کشور برای مسئولیت مسابقه دهیم. قطعا خداوند بهترین مسئولیت را برای ما رقم خواهد زد.


این مسئول در ادامه با بیان اینکه پیشگیری باید در راس امور و فعالیت‌ها قرار گیرد، تصریح‌ کرد: این امر باید سرلوحه همه مسئولان در فعالیت‌شان باشد . باید پیشگیری در اولویت و مجازات آخرین راه باشد.


وی در ادامه با اشاره به اینکه در قرآن‌کریم که کلام خداوند است بر جانشینی انسان اشاره شده است، گفت: انسان خلق شده چون دارای استعدادهای گوناگون است و مسئول مملکت باید حداقل روزانه، چند ساعت مطالعه تحقیقاتی درباره مسئولیت خود داشته باشد.


در ادامه این مراسم، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان زنجان اظهار کرد: در اصل ۱۷۲ اهمیت تشکلات قضایی و نظامی تعیین شده است.


محمد حنیفه نظری با تاکید بر حفظ اسرار نظامی، بیان کرد: بر همین اساس سازمان قضایی نیروهای مسلح شکل یافته و علاوه بر نیروهای نظامی، جرائم مربوط به کارکنان وزارت اطلاعات را نیز بررسی می‌کند.


وی با اشاره یه شیوه فعالیت سازمان قضایی نیروهای مسلح و به کارگیری قضات در این نیرو، بیان کرد: با توجه به اینکه آثار جرم در نیروهای مسلح زیان‌بارتر است، از همین رو رسیدگی به این جرائم از حساسیت بیشتری برخوردار بوده و سازمان نیز باید یا ظرافت و حساسیت خاصی به آنها رسیدگی کند.


به گزارش ایسنا، در این مراسم، محمد حنیفه نظری که به مدت دو سال سرپرست سازمان قضایی نیروهای مسلح بود به عنوان رئیس سازمان معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: