• چهارشنبه ۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-984-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

/یک‌سوم از روستاهای استان زنجان نانوایی ندارد/

روستاهای فاقد نانوایی، آرد فوق‌العاده دریافت می‌کنند


مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 14 استان زنجان از توزیع 2209 تن آرد در روستاهای فاقد نانوایی زنجان خبر داد.


محمد ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با توجه به این‌که راه‌اندازی واحدهای نانوایی در روستاهای دوردست ممنوع است، برهمین اساس، توزیع به موقع آرد در این روستاها در اولویت قرار دارد. این در حالی است که یک‌سوم از روستاهای استان زنجان نانوایی ندارد و طی 9 ماهه امسال، 443 مرتبه آرد در این روستاها توزیع شده است.

 

وی با بیان این‌که روستاهای با بیش از 500 نفر جمعیت، دارای نانوایی است و در تامین نان خود مشکلی ندارند، افزود: توزیع آرد برای روستاهای فاقد نانوایی در مناطق صعب‌العبور قبل از بارش برف زمستانی انجام می‌شود تا با نامساعد شدن شرایط جوی و بسته شدن جاده‌ها، مشکلی برای تهیه نان نداشته باشند .

 

ایزدی با تاکید بر این‌که خوشبختانه تا کنون گزارشی از کمبود آرد در روستاهایی که دارای نانوایی و یا فاقد آن هستند، واصل نشده است، تصریح کرد: پار سال 3000 تن آرد به صورت فوق‌العاده بین 415 روستا برای تهیه نان مورد نیاز جمعیت ساکن در این مناطق توزیع شده است؛ در واقع استان زنجان 6 کارخانه تولید آرد دارد و حدود 90 درصد از گندم خریداری شده از کشاورزان برای تهیه آرد مورد نیاز واحدهای نانوایی استان مورد استفاده قرار می‌گیرد. مابقی نیز به مصرف صنف و صنعت می‌رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: