• جمعه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9711-785-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

امام جمعه زنجان:

مردم، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی هستند


نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را مردم دانست و گفت: مردم برای نظام یک سرمایه عظیم محسوب می‌شوند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: ملت ایران برای عزت و بالندگی نظام جمهوری اسلامی، جوانان خود را در عرصه‌های مختلف فدا کرده‌اند و امروز صلابت و اقتدار نظام، نتیجه خون‌های سرخ شهدا است.


وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نخستین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پنجم بهمن‌ماه سال ۵۸ برگزار شد، امام خمینی (ره) در امر برگزاری انتخابات جدیت خاصی داشتند، زیرا قصد این بود با این انتخابات، نظام هرچه زودتر در مسیر اصلی خود قرار گیرد.


آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: در تقویم کشور روز ششم بهمن سال 56 و 60 جزو روزهای پرافتخار برای کشور به‌شمار می‌آید. در سال 60 منافقین در صدد ایجاد منطقه‌ای آزاد و امن برای خود در کشور بودند، در نتیجه در جنگل‌های مازندران به کمین نشسته تا در زمانی مناسب نقشه خودشان را اجرایی کنند. آنان در شب ششم بهمن، شبانه به مردم آمل حمله‌ور و مرتکب جنایات شدند اما مردم آمل با دیدن این صحنه‌ها، سنگر‌هایی را در برابر منافقین ایجاد کرده و حملات آنان را سرکوب کردند.


وی ادامه داد: در تاریخ انقلاب اسلامی هر زمان شاهد حضور گسترده و متحد مردم بوده‌ایم در مقابل، شکست متوجه دشمنان نظام بوده ‌است؛ پس امروز بیش از دیروز باید اتحاد و وحدت خود را به نمایش بگذاریم تا دشمن بار دیگر شکست را بپذیرد.


امام جمعه زنجان، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی را مردم دانست و گفت: مردم برای نظام یک سرمایه عظیم محسوب می‌شوند، زیرا برای استقرار نظام اسلامی هزینه‌های بسیاری داده‌اند و امروز خانه هر یک از شهدا، یک سنگر برای نظام است که باید از آن حراست کرد.


وی یادآور شد: جمهوری اسلامی جدا از ملت نیست، زیرا مردم ایران در همه سختی‌ها و دشواری‌هایی که در طول چهل سال حادث شده، صبوری پیشه کرده‌اند اما در این میان وجود تبعیض و غارت از بیت‌المال و رعایت نکردن قانون و مقررات، مردم را آزار می‌دهد.


آیت‌الله خاتمی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نسل‌های دهه نخست انقلاب تا به امروز شاهد اعمال توطئه‌ها و فتنه‌های مختلف دشمنان نظام بوده‌ و هزینه‌های سنگینی پرداخت کرده‌اند اما این هزینه‌ها برای ملت دربردارنده منافعی پرسود و دستاوردهای بزرگی بوده‌ است که نتیجه آن کسب دستاوردهای مختلف در عرصه‌های ملی و بین‌المللی است که توسط نسل جوانان رقم خورده‌ است.


امام جمعه زنجان در ادامه به حضور و استقبال باشکوه مردم زنجان از مراسم تشییع پیکر مطهر ازبرعلی احمدی اشاره و خاطرنشان کرد: مردم استان همواره در عرصه‌های مختلف با حضورشان حماسه‌ساز بوده‌اند. روز گذشته پیکر شهید ازبرعلی احمدی پس از 30 سال شناسایی و به استان منتقل شد که استقبال مردم از این مراسم باشکوه جای قدردانی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: