• سه شنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-7514-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

اهدای سه عضو یک بیمار مرگ‌ مغزی در زنجان


مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: سه ارگان بدن یک بیمار مرگ مغزی در این استان به بیماران نیازمند حیاتی دوباره بخشید.

 

شهریار امام‌وردی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بیمار مرگ مغزی به نام حسین پورصوتی ۵۳ ساله ساکن زنجان بر اثر تصادف رانندگی در مرکز آموزشی و درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی آیت‌الله موسوی این شهر بستری شده بود.

 

این مسئول ادامه داد: پس از اطلاع از مرگ مغزی، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام که به اهدای سه عضو بیمار منجر شد و بر این اساس پس از کسب رضایت از خانواده بیمار مرگ مغزی، کبد، کلیه‌ها و نسوج برای اهدا به بیماران نیازمند به بیمارستان سینای تهران منتقل شد.

 

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۹ مورد مرگ مغزی در این استان گزارش شد که از این تعداد ۱۷ مورد به اهدای عضو منجر شد و خانواده ۲ بیمار مرگ مغزی نیز به اهدای عضو رضایت ندادند.

 

امام‌وردی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون میزان اهدای عضو در مقایسه با سال گذشته تا حدودی کاهش نشان می‌دهد که امیدواریم این مهم با اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی‌های لازم به مراتب افزایش یابد.

 

مسئول شبکه فراهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان، خاطرنشان کرد: از هنگام شناسایی بیمار مرگ مغزی، اقدامات متعددی برای کسب رضایت از خانواده‌های آنان برای اهدای عضو انجام می‌شود که تیم‌های کارشناس و متبحری با توجه به وظایف تعریف شده برای این مهم اقدام می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: