• یکشنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-3384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاه شکوه چهل سالگی/

بومی‌سازی صنایع؛ دستاورد انقلاب اسلامی است


معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: بومی‌سازی صنایع و استفاده از ظرفیت‌ها، دستاورد انقلاب اسلامی است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فرامرز نیک‌سرشت با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه شکوه چهل سالگی، اظهار کرد: حداقل تفاوتی که در اقتصاد قبل و بعد از انقلاب وجود دارد، در تک‌محصولی بودن اقتصاد در دوران پیش از انقلاب است که این مورد اختلاف تاثیر بالایی در اقتصاد کشور دارد.


این مسئول ادامه داد: برای مثال پیش از انقلاب در استان تعداد محدودی معدن وجود داشت   ولی حال این معادن ده‌ها برابر شده؛ در دوران پیش از انقلاب تولیدات معادن خام‌فروشی می‌شد و شناسایی معادن و در کل منابع به درستی انجام نشده بود و صنایع محدود بودند، به طوری که ذوب‌آهن در اصفهان و صنعت نفت به صورت محدود و به ابتکار کشورهای خارجی فعالیت می‌کرد.


وی با اشاره به بومی‌سازی صنایع پس از انقلاب، افزود: پس از انقلاب بخش قابل توجهی از صنایع بومی‌سازی و ظرفیت‌های بیشتری در کشور به کار گرفته و منابع، اراضی، منابع طبیعی و ذخایر دریایی استفاده شد و به فعلیت رساندن منابع از تفاوت‌های مهم اقتصاد در دوران پیش و پس از انقلاب است.


نیک‌سرشت با توجه به جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد ایران، تصریح کرد: در حال حاضر مسئله این است که آیا بخش خصوصی توانسته جایگاه خود را پیدا کند یا نه که هنوز در این زمینه ضعف وجود دارد به طوری که برخی از صاحب‌نظران 80 درصد اقتصاد ایران را دولتی و 20 درصد آن را خصوصی می‌دانند.


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان، یادآور شد: باید جایگاه اقتصاد دولتی و خصوصی در کشور تغییر یابد که در این راستا اقداماتی در راستای اصل 44 قانون اساسی در حال انجام است و امیدواریم توفیقاتی حاصل شود.


به گزارش ایسنا، نمایشگاه شکوه چهل سالگی از 12 بهمن‌ماه آغاز شده و تا 16 ماه‌جاری ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند طی ساعات 10 تا 13.30 و 16 تا 21 به محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان مراجعه کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: