• یکشنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-10614-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاه شکوه چهل سالگی/

رونمایی از برنامه راهبردی طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن استان


برنامه راهبردی طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تا سال ۱۴۰۰ رونمایی شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، در دومین روز از ایام‌الله دهه‌فجر، مسئولان عالی استان با حضور در غرفه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در نمایشگاه دستاوردهای دستگاه‌های اجرایی، از برنامه راهبردی طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن استان رونمایی کردند.

 

برنامه راهبردی طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تا سال ۱۴۰۰ منطبق بر برنامه ششم توسعه استان و کشور با رویکرد تحلیل راهبردی و هدف‌گذاری و برای تدوین برنامه استراتژی طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تدوین شده است.

 

در این برنامه به چارچوپ تدوین برنامه استراتژی طرح‌های عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از قبیل تجزیه و تحلیل وضع موجود، شناخت نقاط قوت و ضعف درونی، تجزیه و تحلیل فرصت‌ها و تهدیدهای محیطی و شناخت عوامل محیطی اشاره شده است.

 

همچنین تهیه طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی، مطالعات و اجرای طرح‌های هادی روستایی، تهیه مطالعات اجرای طرح‌های هادی روستاهای هدف گردشگری و بافت با ارزش، صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی، بازسازی مسکن روستایی و مسکن شهری در این برنامه مطرح است.

 

هم‌زمان با ایام‌الله دهه‌فجر چهار هزار و سیصد و شصت و نهمین واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده روستایی در روستای گلابر شهرستان ایجرود که از طریق تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی ساخته شده بود، به بهره‌برداری رسید. همچنین در راستای مقاوم‌سازی و نوسازی مسکن روستایی و شهری نیز 20 پروژه از سوی این نهاد انقلابی به صورت نمادین در همه شهرستان‌ها افتتاح می‌شود.

 

اولویت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در حوزه روستایی، توجه به مقاوم‌سازی مسکن روستاییان است که در این راستا تسهیلات ویژه‌ای برای مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن روستایی از سوی دولت، توسط بنیاد مسکن استان و بانک‌های عامل در نظر گرفته شده است.

 

گفتنی است، در سطح استان زنجان 91 هزار و 265 واحد مسکونی روستایی شناسایی و تا به امروز بیش از 47 هزار و 314 واحد مسکونی روستایی در سطح استان زنجان مقاوم‌سازی شده و از تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی مسکن استفاده کرده‌اند. این تسهیلات با کارمزد 5 درصد تا سقف 25 میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر اعطا می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: