• دوشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-11714-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاه شکوه چهل سالگی/

بهره‌مندی صد درصدی جمعیت شهری زنجان از نعمت گاز


مدیرعامل شرکت گاز استان استان زنجان گفت: صد درصد جمعیت شهری زنجان از گاز طبیعی بهره‌مند است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، موسی احمدلو با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه شکوه چهل سالگی، با اشاره به رشد چشم‌گیر گازرسانی به روستاها در کشور پس از انقلاب اسلامی، اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی، گازرسانی در روستاها رشد به‌سزایی داشته و در حال حاضر ۲۷ هزار و ۱۹۷ روستا در کشور از گاز طبیعی استفاده می‌کنند و در استان زنجان نیز هر ۲۱ شهر استان از نعمت گاز برخوردار است و با گازرسانی به ۳۵ روستای استان، تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی در استان به ۵۴۰ روستا خواهد رسید.

 

این مسئول با بیان اینکه گازرسانی ۱۳۱ روستای استان در دست مطالعه است، ادامه داد: با این کار میزان بهره‌مندی روستاها به بیش از ۹۰ درصد خواهد رسید و این در حالی است که همه شهرک‌های صنعتی استان به همراه دو ناحیه صنعتی و دو محور صنعتی از گاز طبیعی استفاده می‌کند و نیز این شرکت گاز استان زنجان به ۴۰ جایگاه CNG گازرسانی می‌کند و به طور کلی می‌توان گفت که وضعیت گازرسانی در استان زنجان مطلوب است.

 

وی از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 64 طرح گازرسانی، با اعتباری نزدیک به 60 میلیارد و 42 میلیون تومان خبر داد و یادآور شد: این طرح‌ها شامل افتتاح گازرسانی به 35 روستا، آغاز عملیات اجرایی 4 روستای دیگر و نیز افتتاح گازرسانی به 25 واحد تولیدی – صنعتی تا پایان امسال در استان زنجان است.

 

احمدلو تصریح کرد: با افتتاح طرح‌های گازرسانی به 35 روستاهای استان در دهه‌فجر امسال، تعداد روستاهای بهره‌مند از گاز طبیعی استان زنجان به 540 روستا با 82.6 درصد بهره‌مندی می‌رسد و صد درصد جمعیت شهری زنجان نیز از گاز طبیعی بهره‌مند است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان، یادآور شد: شرکت ملی گاز پس از پیروزی انقلاب با گازرسـانی به بسیاری از مناطق محروم در راستای توسعه عادلانه و متوازن کشور گام برداشته است که انجام این مهم در جهت اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در سند چشم‌انداز افق 1404 است.

 

به گزارش ایسنا، نمایشگاه شکوه چهل سالگی از 12 بهمن‌ماه آغاز شده و تا 16 ماه‌جاری ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند طی ساعات 10 تا 13.30 و 16 تا 21 به محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: