• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-1386-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاه شکوه چهل سالگی/

پژوهش‌ها با اولویت حل مشکلات سلامت مردم است


معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: این دانشگاه در استان زنجان محصول انقلاب است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علیرضا شغلی با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه شکوه چهل سالگی، با تاکید بر این‌که دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان محصول انقلاب است، اظهار کرد: خوشبختانه طی چهل سال گذشته شاهد دستاوردهای علمی خوبی بوده‌ایم و در حال حاضر، 350 نفر به عنوان هیئت‌علمی در این دانشگاه فعالیت می‌کنند.

 

این مسئول ادامه داد: اعضای هیئت‌علمی و اساتید دانشگاه علوم‌پزشکی با تولید مقالات و حاصل کارهای تحقیقاتی بسیار ارزشمند خود، در راه توسعه دانش و سلامت در علم پزشکی و متعاقب آن، سلامت آحاد مردم کمک می‌کنند.

 

وی با اشاره به فعالیت هفت مرکز تحقیقات در سطح استان، افزود: خوشبختانه مقالات علمی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در سطح دنیا به چاپ می‌رسد و این افتخار بسیار بزرگی محسوب می‌شود. همچنین امیدواریم طی سال‌های آتی با طرح‌های توسعه‌ای که پیش رو داریم، شاهد موفقیت‌های بیشتری باشیم.

 

شغلی تصریح کرد: پژوهش‌هایی که در حوزه دانشگاه انجام می‌شود، با اولویت و محوریت حل مشکلات سلامت مردم است؛ در واقع کار پژوهش این است که مشکلات مردم را شناسایی کرده و برای آن راهکار پیدا کند. سپس همین راهکارها را در اختیار مسئولان و متولیان امر قرار دهد تا خدمات بهتری به اقشار مختلف مردم ارائه دهند.

 

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با بیان این‌که راهکارهای مذکور می‌تواند حوزه‌های مختلف از جمله دارو، روش‌های نوین پزشکی و بهداشتی و یا مدیریت سلامت را شامل شود، یادآور شد: اولویت با سلامت مردم است و هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزین این موضوع باشد؛ در واقع هر اتفاقی که بیفتد، دانشگاه علوم‌پزشکی نگهبان سلامت مردم است و پژوهش‌ها می‌تواند نقش عوامل موثر در سلامت مردم را کشف کند تا اگر محرز شود که برخی عوامل برای سلامتی مضر است، جلوی تسری آن‌ها گرفته شود.

 

این مسئول با تاکید بر این‌که هر اقدامی که مضر سلامت مردم باشد باید متوقف و حتی عوامل مشکوک برای سلامتی نیز باید شناسایی شود، خاطرنشان کرد: اشتغال، مقوله بسیار مهمی است ولی نباید به هر بهایی محقق شود. بدون شک اگر اشتغال در صنایع مخاطره‌آمیز برای سلامتی راه‌اندازی شود، آسیب‌های بیشتری را به بار می‌آورد. از این‌رو هر عاملی و هر مداخله‌ای در جامعه باید با در نظر گرفتن سلامتی مردم صورت بگیرد و سلامت باید اولویت باشد.

 

به گزارش ایسنا، نمایشگاه شکوه چهل سالگی از 12 بهمن‌ماه آغاز شده و تا 16 ماه‌جاری ادامه داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: