• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-3784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

وصول 52 محموله سیگار قاچاق به تعزیرات حکومتی استان


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: از ابتدای سال تاکنون 52 محموله سیگار قاچاق به شعب تعزیرات حکومتی استان زنجان، واصل شده است.

 

مرتضی ممیزی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در دو هفته اخیر یک خودروی 405 حامل 300 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق توسط پلیس آگاهی در شهرستان ایجرود کشف و ضبط شد.

 

این مسئول ادامه داد: پرونده خارج از نوبت در شعب ویژه قاچاق کالا و ارز تشکیل و راننده به عنوان متهم معرفی و در تحقیقات، غیرمجاز بودن واردات سیگارها محرز شد و راننده خودرو، مالکیت سیگارها و نداشتن هرگونه سند قانونی واردات را بر عهده گرفت.

 

وی افزود: بر اساس حکم صادره، عامل قاچاق علاوه ‌بر ضبط سیگارهای مکشوفه به پرداخت یک میلیارد و 110 میلیون ریال به صندوق دولت محکوم شد و این در حالی است که از ابتدای سال تاکنون 52 محموله سیگار قاچاق به شعب تعزیرات حکومتی استان زنجان، واصل شده است.

 

ممیزی با اشاره به اینکه برای مبارزه با قاچاق کالا، اقدامات هوشمندانه و همه‌جانبه همه دستگاه‌های اجرایی نیاز است، گفت: قاچاق کالا، پدیده‌ای وسیع و گسترده است که برای مبارزه با این پدیده، باید از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی و آموزشی به‌ویژه رسانه‌ها استفاده کرد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان، خاطرنشان کرد: باید اقدامات فرهنگی دستگاه‌های اجرایی در راستای مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز افزایش یابد و باید به این نکته اشاره کرد که مردم در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا در جامعه، نقش مهمی بر عهده دارند، مردم باید در راستای مبارزه با قاچاق کالا، مشارکت لازم را داشته باشند؛ به گونه‌ای که باید این موضوع به یک مطالبه عمومی و همگانی در جامعه تبدیل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: