• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-3884-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

صنایع تبدیلی؛ مهم‌ترین اولویت‌ بخش کشاورزی


مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: به حداق رساندن ضایعات محصولات تولیدی یکی از مواردی است که به جد مورد توجه سازمان است.


بهاره دادلویی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، از تامین بیش از 1000 میلیارد ریال تسهیلات برای واحدهای صنایع تبدیلی بخش کشاورزی استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: صنایع تبدیلی و غذایی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی بخش کشاورزی، به حداقل رساندن ضایعات محصولات تولیدی، ایجاد ارزش افزوده و ماندگاری بیشتر محصول از زمان تولید تا مصرف، همچنین بازار پسندی حداکثری و اشتغال‌زایی مضاعت در مراحل بعد از تولید محصول خام نقش به‌سزایی دارد. لذا توسعه این صنایع جزو اولویت‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی استان محسوب می‌شود.


این مسئول با اشاره به این‌که تسهیلات مذکور از سال 92 تا کنون تامین شده است، ادامه داد: صدور مجوز بهره‌برداری برای 82 واحد از صنایع تبدیلی با ظرفیت 496 هزار و 885 تن و افزایش ظرفیت صنایع تبدیلی از 234 هزار تن در سال 92 به 730 هزار تن در سال جاری، از دیگر اقدامات انجام گرفته در این حوزه است.


وی از احداث سیلوهای استاندارد گندم به حجم 488 هزار تن و تحقق ظرفیت بیش از 600 هزار تنی در ذخیره‌سازی گندم استان خبر داد و افزود: بر همین اساس، در طرح آمایش منطقه‌ای، سازمان جهادکشاورزی استان زنجان در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی موفق به احراز رتبه برتر کشوری در بخش ایجاد اشتغال، تعداد صدور پروانه، میزان جذب ماده خام و میزان سرمایه‌گذاری در پروانه‌های بهره‌برداری صادره شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: