• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-4084-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاه شکوه چهل سالگی/

افزایش کمی و کیفی آب، هدیه انقلاب به مردم


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: افزایش کمی و کیفی آب از مهم‌ترین دستاوردهای حوزه آب و فاضلاب بعد از انقلاب است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علیرضا جزءقاسمی با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه شکوه چهل سالگی با بیان اینکه شرکت‌های آب و فاضلاب بعد از انقلاب در سال ۶۹ با تصویب مجلس تشکیل شد، عنوان کرد: شرکت آب و فاضلاب استان زنجان نیز در سال ۱۳۷۰ تاسیس شده است.

 

وی ادامه داد: با تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب امور مربوط به آب از حالت دولتی خارج و به بخش خصوصی تغییر یافت، همین امر سبب شد شرکت‌های آب و فاضلاب بسیار چابک‌تر از گذشته باشد.

 

این مسئول با بیان اینکه به برکت انقلاب اسلامی دستاوردهای فراوانی نصیب شرکت‌های آب و فاضلاب شده است، ادامه داد: آمارهای قبل و بعد از انقلاب در این حوزه به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

 

جزءقاسمی با بیان اینکه در استان زنجان قبل از انقلاب هیچ تصفیه‌خانه‌ای وجود نداشت، ادامه داد: در حال حاضر ما تصفیه‌خانه‌های متعددی در نقاط مختلف استان چه در زمینه آب و چه در زمینه فاضلاب داریم.

 

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب ۱۸ هزار نفر مشترک داشتیم، ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۲۴۰ هزار نفر از مردم استان تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب هستند.

 

این مسئول با بیان اینکه جمعیت تحت پوشش آب و فاضلاب قبل از انقلاب ۷۵ هزار نفر بود، افزود: در حال حاضر ۷۵۰ هزار نفر تحت پوشش آب و فاضلاب استان هستند و با همان سرعت که جمعیت بعد از انقلاب افزایش یافته، خدمات آب و فاضلاب نیز با همان سرعت افزایش داشته است.

 

جزءقاسمی با بیان اینکه در کنار افزایش کمی خدمات، کیفیت نیز افزایش یافته است، اظهار کرد: کشور ما از لحاظ کیفی یکی از بهترین آب‌های منطقه را دارد و خوشبختانه در حوزه آب شرب استان زنجان نیز مشکلی وجود ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه طرح آب‌رسانی ابهر، خرم‌دره یک بسته کامل شامل تصفیه‌خانه، خطوط انتقال و خطوط جمع‌آوری، چاه و مخازن است، گفت: بخش عمده و اصلی این پروژه تصفیه‌خانه است که تاکنون ۵۵ میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید و در مراحل بعدی نیز به مرور از بخش‌های مختلف پروژه بهره‌برداری خواهد شد.


به گزارش ایسنا، نمایشگاه شکوه چهل سالگی از 12 بهمن‌ماه آغاز شده و تا 16 ماه‌جاری ادامه داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: