• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-4584-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

«هادی»؛ طرح توسعه و عمران روستایی


7 پروژه اجرای طرح هادی روستایی به صورت نمادین در شهرستان خدابنده همزمان با ایام‌الله دهه‌فجر افتتاح شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، همزمان با ایام‌الله دهه‌فجر، 7 پروژه اجرای طرح هادی در روستاهای شهرستان خدابنده با مشارکت دهیاری به صورت نمادین افتتاح شد.

 

این پروژه‌ها با اعتباری بیش از 12 میلیارد ریال در روستاهای قره محمد، اینچه، ورجوشان، ابچقین، نعلبندان، دابانلو و چیلاخور به بهره‌برداری رسید.

 

اجرای طرح هادی یکی از رویکردهای بنیاد مسکن در راستای توسعه و عمران روستاها است که یکی از مسیرهای مهم تحقق توسعه محلی به شمار می‌آید که با مشارکت جامعه محلی و بر مبنای ظرفیت‌سازی و توانمندسازی اجتماعات روستایی صورت می‌گیرد، بنابراین در چارچوب نظام برنامه‌ریزی، جهت پاسخ‌گویی به نیازهای متفاوت روستاییان و به‌ویژه هدایت توسعه کالبدی روستا، طرح‌های هادی روستایی مورد توجه قرار گرفته است.

 

در طرح هادی روستایی اهداف زیادی دنبال می‌شود که از جمله آن ایجاد زمینه توسعه و عمران روستایی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات مختلف و ... است. با توجه به ضرورت گسترش روستاها برای رفاه حال روستاییان و جلوگیری از مهاجرت جوانان روستایی اهمیت اجرای این طرح هر روز بیشتر نمایان می‌شود.

 

گفتنی است همزمان با ایام‌الله دهه‌فجر، پروژه‌های طرح هادی در ۲۲ روستای دیگر استان با اعتباری بیش از ۴۸ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: