• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9711-5191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان ابهر خبر داد:

سهم ۴۴ درصدی بخش کشاورزی از حوزه اشتغال ابهر


فرماندار شهرستان ابهر گفت: سهم بخش کشاورزی در حوزه اشتغال ابهر ۴۴ درصد است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی حیدری در مراسم جشن انقلاب روستای تاریخی قروه ابهر با اشاره به اینکه به برکت انقلاب اسلامی دستاوردهای فراوانی نصیب کشورمان شده است، اظهار کرد: قبل از انقلاب 72 مدرسه با 256 کلاس در ابهر وجود داشت که به برکت انقلاب، این رقم به 191مدرسه با 956 کلاس درس رسیده است.

 

وی با اشاره به نرخ بالای باسوادی ابهر در استان تصریح کرد: نرخ با سوادی شهرستان از 44 درصد قبل از انقلاب به 90 درصد بعد از انقلاب رسیده است.

 

این مسئول با اشاره به ظرفیت بالای ابهر در حوزه گردشگری، ادامه داد: شهرستان ابهر با دارا بودن روستاهایی مانند درسجین، خراسانلو و قروه از ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری به ویژه در روستاها برخوردار است که برای تحقق سهم اشتغال این بخش باید تعامل وجود داشته باشد.

 

فرماندار ابهر، حوزه کشاورزی را یکی از حوزه‌های شاخص این شهرستان در سطح استان عنوان کرد و ادامه داد: سهم بخش کشاورزی در حوزه اشتغال ابهر ۴۴ درصد است، لذا باید تلاش شود کشاورزان علاوه بر اینکه به سمت بهره‌گیری از فناوری‌های نوین حرکت کرده و از دانش و توانمندی‌های تخصصی نیز بی‌بهره نماند.

 

وی با اشاره به وضعیت خوب راه‌های شهرستان، ادامه داد: قبل از انقلاب فقط سه راه روستایی در ابهر آسفالته بود که در حال حاضر به برکت انقلاب بیش از ۸۹ درصد مردم روستاها از نعمت راه‌های آسفالته برخوردار هستند.

 

فرماندار شهرستان ابهر با اشاره به اینکه به برکت انقلاب مردم ابهر شیرینی نعمت گاز را در منازل خود احساس کرده‌اند، گفت: در حال حاضر بیش از 92 درصد روستاها و در بخش صنعت بیش از 90 درصد از نعمت گاز برخوردار هستند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 46 درصد از روستاهای شهرستان به آب شرب سالم دسترسی دارند، ادامه ‌داد: همچنین 57 مرکز بهداشتی روستایی در حال خدمت‌رسانی به روستائیان هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: