• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-13914-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

/نمایشگاه شکوه چهل‌ سالگی/

تلاش برای رسیدن به جایگاه برتر ادامه دارد


سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی تحولات بزرگی در عرصه آموزش و پرورش رخ داده ‌است اما برای رسیدن به جایگاه برتر، تلاش‌ها ادامه دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، نعمت‌الله محمدی با حضور در غرفه ایسنا در نمایشگاه شکوه چهل سالگی، اظهار کرد: امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در حالی گرامی می‌داریم که دستاوردهای بسیاری را در عرصه‌های مختلف در طول چهار دهه کسب کرده‌ایم.

 

وی در ادامه به وضعیت آموزش و پرورش در طول چهار دهه در استان اشاره کرد و گفت: تعداد آموزشگاه‌های فعال در مقاطع مختلف تحصیلی استان زنجان در پیش از انقلاب اسلامی 724 آموزشگاه با تعداد 81 هزار و 273 دانش‌آموز در مقاطع تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و متوسطه بود که پس از پیروزی از انقلاب اسلامی این تعداد به 2440 مدرسه و بیش از 194 هزار دانش‌آموز رسیده ‌است.

 

محمدی تصریح کرد: پیش از انقلاب اسلامی مدرک تحصیلی معلمان دپیلم بود که رقم 99.2 درصد را دربرمی‌گرفت اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی غالب معلمان دارای مدرک تحصیلی لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا هستند که این رقم به 90 درصد رسیده ‌است.

 

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان در ادامه به تراکم جمعیت دانش‌آموزی استان زنجان اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب تراکم جمعیت دانش‌‌آموزی استان در مقطع ابتدایی 33.7 درصد بود، این یعنی به این معنی است که قریب به 34 دانش‌آموز در یک کلاس درس حضور داشتند اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی این رقم به 22.7 درصد با 23 نفر دانش‌آموز در کلاس رسیده ‌است.

 

محمدی خاطرنشان کرد: هوشمندسازی مدارس یکی از اقدامات مهم در آموزش و پرورش به‌شمار می‌آید که خوشبختانه در استان توانسته‌ایم به این امر مهم دست یابیم اما برای رسیدن به جایگاه برتر تلاش خواهیم داشت.

 

به گزارش ایسنا، نمایشگاه شکوه چهل سالگی از 12 بهمن‌ماه آغاز شده و تا 16 ماه‌جاری ادامه داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: