• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-5084-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

تجهیز بیش از 19 هزار هکتار از اراضی استان به آبیاری نوین


مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: از سال 92 تاکنون، بیش از 19 هزار هکتار از اراضی استان زنجان به آبیاری نوین مجهز شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فریدون داوودی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه بهینه‌سازی مصرف آب در بخش کشاورزی همواره یکی از اولویت‌های کاری سازمان جهادکشاورزی استان بوده است، اظهار کرد: در این راستا، اجرای آبیاری‌های نوین در اراضی و باغات از مهم‌ترین برنامه‌های در دستور کار است.

 

این مسئول ادامه داد: از سال 92 تاکنون بیش از 19 هزار و 250 هکتار از اراضی استان زنجان به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز شده و مقدمات تجهیز 15 هزار هکتار از اراضی دیگر نیز تا پایان سال‌جاری فراهم شده است.

 

وی افزود: اجرای حدود 1600 هکتار شبکه آبیاری فرعی در پایاب سد کینه‌ورس، انتقال آب و اجرای شبکه آبیاری 83 هکتار از اراضی پایاب سد توده‌بین، همچنین اجرای 247 کیلومتر لوله‌گذاری از دیگر اقدامات انجام گرفته در بخش بهینه‌سازی مصرف آب در استان زنجان به شمار می‌رود.

 

داوودی تصریح کرد: علاوه بر این، طی چند سال گذشته، عملیات احداث 29 کیلومتر کانال عمومی آبیاری و احیا و مرمت 34 رشته از قنوات استان نیز به پایان رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: