• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-5384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان اعلام کرد:

بر زمین ریختن بیش از 17 هزار لیتر فرآورده نفتی


مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: راننده تریلر حامل سوخت قاچاق بیش از 17 هزار لیتر فرآورده نفتی را بر روی زمین تخلیه کرد.

 

مرتضی ممیزی در گفت‌وگو با ایسنا، از کشف سوخت قاچاق در استان خبر داد و اظهار کرد: یک دستگاه خودروی تریلر نفت‌کش که حامل فرآورده نفتی بود در هنگام تعقیب و گریز پلیس شیر تخلیه را باز کرده و 17 هزار و 200 لیتر فراورده نفتی یارانه‌ای را بر روی زمین تخلیه کرد.

 

این مسئول ادامه داد: محموله به صورت غیرقانونی، فاقد پلمب قانونی و به صورت جاساز در حال حرکت بود و در این پرونده راننده و یک نفر دیگر به عنوان متهم به شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات معرفی و خارج از نوبت مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی با اشاره به احکام صادره، افزود: بر اساس حکم صادره عاملان قاچاق به پرداخت جریمه نقدی بالغ بر 2 میلیارد و 689 میلیون ریال به صندوق دولت محکوم شدند و در رابطه با تخلیه فرآورده نفتی و جرم محیط‌ زیستی انجام شده، مراکز قضایی مربوطه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 

ممیزی تصریح کرد: باید اقدامات فرهنگی دستگاه‌های اجرایی در راستای مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ارز، افزایش یابد و باید به این نکته اشاره کرد که مردم در پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا در جامعه، نقش مهمی بر عهده دارند، مردم باید در راستای مبارزه با قاچاق کالا، مشارکت لازم را داشته باشند؛ به گونه‌ای که باید این موضوع به یک مطالبه عمومی و همگانی در جامعه تبدیل شود.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با تاکید بر نظارت دقیق و مستمر بر بازار، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را به دستگاه‌های ذی‌ربط گزارش دهند و برای حفظ ثبات در بازار و جلوگیری از تخلف باید از همه توان استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: