• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9711-6291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

آسیب‌دیدگان اجتماعی پشت خط ۱۲۳


معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان خرم‌دره در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، آماده ارائه مداخلات تخصصی در زمان بروز بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سلمان حسینی در بازدید از مرکز اورژانس اجتماعی خرم‌دره با اشاره به گسترش خدمات اورژانس اجتماعی این شهرستان همزمان با دهه‌فجر، افزود: مداخلات برنامه اورژانس اجتماعی می‌تواند در توانمندسازی افراد در معرض آسیب و آسیب‌دیده اجتماعی و بازگشت آن‌ها به زندگی سالم نقش مهمی را ایفا کند که در همین راستا خط 123 بهزیستی به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخ‌گویی و در صورت نیاز به مداخله، ارجاع به خدمات سیار اورژانس اجتماعی است.

 

وی از فعال بودن مرکز اورژانس اجتماعی در شهرستان خرم‌دره خبر داد و گفت: مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان خرم‌دره در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آماده ارائه مداخلات تخصصی مددکاری و روان‌شناسی در زمان بروز بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی است.

 

این مسئول، حل مشکل در محل، ارجاع به مراکز مداخله در خانواده، ارجاع به مرکز کودکان خیابانی و پایگاه‌های خدمات اجتماعی، مراکز مشاوره و شبه خانواده و ... را از نتیجه مناسب مداخله تیم تخصصی خدمات سیار برشمرد.

 

حسینی تصریح کرد: افرادی که در معرض آسیب‌هایی چون خانگی، همسرآزاری، کودک‌آزاری، سالمندآزاری، معلول‌آزاری و سایر خشونت‌های خانگی، زوجین متقاضی طلاق و افراد دارای اختلاف حاد خانوادگی، زنان و دختران آسیب‌دیده یا در معرض آسیب، افرادی که قصد خودکشی دارند یا اقدام به خودکشی نموده‌اند، کودکان خیابانی، مبتلایان به اختلال هویت جنسی، دختران و پسران فراری از منزل وسایر افرادی که در شرایط بحرانی قرار دارند از خدمات خط 123 اورژانس اجتماعی بهزیستی استفاده کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: مرکز مداخله در بحران خودرو خدمات سیار اورژانس اجتماعی جهت ارائه خدمات و مداخله در بحران و اقدامات تخصصی در این شهرستان فعال است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: