• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-16714-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

برگزاری کارگاه آموزشی تاب‌آوری اجتماعی زنان در زنجان


مسئول امور بانوان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: کارگاه آموزشی توان‌افزایی و تاب‌آوری اجتماعی زنان برگزار شد.

 

اکرم یاری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه کارگاه مذکور به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این دست کارگاه‌های آموزشی، آشنایی جمعیت فعال بانوان با آسیب‌های اجتماعی و چگونگی برخورد با این‌گونه مسائل، با استفاده از راهکارهای کارشناسانه و علمی است.

 

وی ادامه داد: تاب‌آوری در شرایط سخت و تنش معنا پیدا می‌کند و در صورت تداوم، مراقبت از سلامت و تلاش برای برون‌رفت از وضعیت تنش، نتیجه آن خروجی مثبتی خواهد بود.

 

یاری افزود: بانوان در انجام ماموریت‌هایی که به آن‌ها واگذار می‌شود دقت، ظرفیت و حساسیت ویژه‌ای دارند و همین امر موجب انجام مطلوب آن ماموریت می‌شود. همچنین وقتی بانوان برای پیشبرد اهداف جامعه وارد عرصه سیاست‌گذاری می‌شوند، در ساخت و طراحی سیاست‌ها کمک بیشتری به نظام می‌کنند.

 

مسئول امور بانوان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان تاکید کرد: جوامع به ویژه جوامع جهان سوم به خاطر برخی مشکلات در معرض آسیب‌هایی هستند. به طور مثال، در خاورمیانه مشکلات عدم تحمل، مشکلات فرهنگی و کمبود منابع می‌تواند آسیب‌های زیادی ایجاد کند. علاوه بر این، رشد شهرنشینی بدون ایجاد زیرساخت، کاهش کنترل اجتماعی در جوامع کوچک و به تبع آن در جوامع بزرگ موجب بروز آسیب‌های متعددی می‌شود.

 

وی تصریح کرد: توسعه نامتوازن موجب می‌شود در برخی خانواده‌ها شاهد توزیع نامتوازن قدرت باشیم. با همین روند، چالش‌ها و سختی‌های بی‌شماری سلامت خانواده‌ها را در معرض تهدید قرار می‌دهد و نیاز است خانواده با مشارکت همه اعضا، با توکل و صبر و استقامت به مقابله با خطراتی که سلامت روانی اعضای خانواده را تهدید می‌کند، بپردازند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: