• چهارشنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9712-2191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

بی‌توجهی به زکات، دلیل عمده گسترش بی‌عدالتی در جامعه


امام جمعه ابهر گفت: بی‌توجهی به زکات، دلیل عمده گسترش بی‌عدالتی در جامعه است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌‌الاسلام جعفر رحیمی در جلسه شورای زکات ابهر با تاکید بر ضرورت توجه جدی به احیای زکات در جامعه، اظهار کرد: زکات گره‌گشایی بسیاری از مشکلات اجتماعی بوده و در رفع فاصله طبقاتی نیز موثر است.

 

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه تاکنون نسبت به اجرا و تحقق امر زکات در کشور کم‌کاری شده است، بیان کرد: یکی از عمده‌ترین دلایل وجود بی‌عدالتی اجتماعی در جامعه، عمل نشدن به زکات است.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه همه باید دست به دست هم داده و با تلاش مضاعف، کم‌کاری در زمینه عمل به زکات را جبران کنیم، تصریح کرد: زکات از واجبات مهم جامعه امروز است که اجرای صحیح این امر بسیاری از مشکلات افراد نیازمند و جامعه را برطرف خواهد کرد.

 

اتکا به مردم، کلید گذر از تحریم‌ها

 

در ادامه این جلسه، معاون فرماندار شهرستان ابهر نیز با بیان اینکه صاحبان اصلی این نظام و انقلاب، مردم هستند، گفت: باید همه ما برای حل مشکلات مردم تلاش مضاعف داشته باشیم.

 

علی محمدیان با اشاره به کمبود اعتبارات دولتی، بیان کرد: نباید انتظار داشته باشیم با این اعتبارات محدود، همه مشکلات جامعه را حل کنیم.

 

این مسئولان با تاکید بر اینکه اتکا به پتانسیل‌های مردمی، کلید گذر از تحریم‌ها است، ادامه داد: تجربه ثابت کرده است هر جا به مردم اعتمادکرده‌ایم، برنده میدان بوده‌ایم.

 

جمع‌آوری بیش از ۱۰ میلیارد ریال زکات در ابهر

 

مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر نیز در ادامه این جلسه تصریح کرد: در 11 ماهه پارسال بیش از 10 میلیارد ریال زکات در این شهرستان جمع‌آوری شده است.

 

ابوالفضل داوودی با بیان اینکه از این مبلغ 70 درصد برای محرومان و30 درصد نیز برای پروژه‌ها هدف‌گذاری شده است، گفت: برای تحقق اهداف زکات، شورای زکات در 42 روستای شهرستان ابهر تشکیل شده است.

 

وی با بیان اینکه محرومیت‌زدایی از اهداف اصلی کمیته امداد است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 2750 خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: