• یکشنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9712-5191-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

زمین‌های گرماب و زرین‌رود، به نام مردم به کام منابع‌طبیعی


امام جمعه زرین‌رود گفت: زمین‌های گرماب زرین‌رود پس از سال‌ها انجام ساخت و ساز مشخص شد جزو منابع‌طبیعی است و بالغ بر ۳۰۰ پرونده قضایی دارد .


حجت‌الاسلام یوسف عیوضی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: زمین‌های شهر گرماب و زرین‌رود که در حال حاضر در محدوده شهری قرار گرفته‌اند و با اخذ مجوزهایی از سوی دستگاه‌های متولی جهت ساخت و ساز به مردم داده‌ شده و مدتی بعد اعلام شده این زمین‌ها جزو منابع ملی بوده‌ است.


وی افزود: در حال حاضر این زمین‌ها قطعه‌بندی شده‌ و با مشکلات عدیده‌ای نیز مواجه است و بالغ بر ۳۰۰ پرونده قضایی در خصوص این زمین‌ها در دادگاه‌های شهرستان و استان تشکیل شده است .


عیوضی تصریح کرد: متاسفانه بی‌تدبیری عده‌ای در مقطعی خاص موجب بروز چنین مشکلاتی شده‌ است. ما نمی‌گوییم زمین‌های منابع‌طبیعی را بذل و بخشش کنند اما باید به دغدغه مردم نیز در خصوص بروز چنین مشکلاتی توجه کنند .


وی گفت: در گذشته این زمین‌ها که جزو منابع‌طبیعی ملی است اعلام نشد و در حال حاضر ۲۵۰ خانوار در زمین‌هایی که اعلام شده و جزو منابع ملی هستند ساکن بوده که باید به فکر چاره بود؛ چراکه برخی از خانوارها دارای سند مالکیت هستند .


امام جمعه زرین‌رود یادآور شد: در بحث پیشگیری از آسیب‌هایی چون سیل، شهرستان خدابنده بیشترین آسیب سیل را در این خصوص به خود اختصاص داده است که بزینه‌رود و گرماب سهم زیادی در این خرابی‌ها داشته‌اند؛ متاسفانه در طول سال‌های اخیر اقدامی یا پروژه‌ای جهت پیشگیری از وقوع سیل در خدابنده صورت نگرفته است.


عیوضی خاطرنشان کرد: در بحث توسعه و ایجاد فضاهای طبیعی متاسفانه اداره‌کل منابع‌طبیعی در این حوزه در شهرستان خدابنده اقدامات جدی انجام نداده ‌است، توزیع نهال‌ها به صورت رایگان و اطلاع‌رسانی در این خصوص، از جمله اقدامات مهم در بخش توسعه مشارکت‌های مردمی در خصوص توسعه فضای طبیعی به‌شمار می‌آید که باید صورت گیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: