• یکشنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-11314-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

شهردار زنجان:

پروژه سبزه‌میدان نمونه بارز کارهای انجام شده است


شهردار زنجان گفت: پروژه سبزه‌میدان نمونه بارز کارهای انجام شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسیح‌الله معصومی در نشست خبری با بیان اینکه شهرداری زنجان در سال‌جاری، علی‌رغم مشکلات موجود سال موفقی را پشت سر گذاشته است، اظهار کرد: این روند به واسطه همراهی‌های انجام شده بوده و بدون اغراق باید عنوان کرد مسئولان همراهی خوبی را با ما داشتند، هر چند شاید اختلاف‌نظرهایی بوده ولی در سایه همدلی کارها پیش رفته است.

 

وی تصریح ‌کرد: در پروژه سبزه‌میدان اگر همراهی استانداری و راه و ‌شهرسازی و اعضای شورا نبود، مطمئنا این طرح امروز به سرانجام نمی‌رسید و این نشان از حرکت مثبت در استان جهت توسعه شهری است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه امسال طبق برنامه ارائه شده کارها انجام شده است، افزود: اگر منصفانه کارها را رصد کنیم متوجه می‌شویم قدم‌های مثبتی انجام شده است و این در شرایطی است که تنوع کاری و حجم کار در شهرداری بالا است.

 

شهردار زنجان با بیان اینکه اگر چه نارصایتی‌ها از عملکرد شهرداری وجود دارد، گفت: ولی با جرات می‌توان گفت که شهرداری جزو خدمت‌رسان‌ترین نهادها بوده و امسال طلایی‌ترین سال خدمت‌رسانی شهرداری بوده است.

 

وی ادامه داد: پروژه سبزه‌میدان نمونه بارز کارهای انجام شده است که همه مراحل قانونی آن را منطبق با قوانین طی کرده است و خواسته‌های مردم در آن لحاظ شده است. طرح سبزه‌میدان اجماعی در همه نظرات بوده و در هیچ دوره‌ای در شهرداری به این شکل با این طرح برخورد نشده است. در سبزه‌میدان دنبال منفعت نبوده و نیستیم. این پروژه قرن‌ها برای شهر باقی خواهد ماند و این نگاه ما به این طرح است.

 

معصومی افزود: بهترین‌ها برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده است و انتظار داریم طرح در بالاترین سطح به مرحله اجرا درآید و ۲۲ اسفند پاکت پیمانکار سبزه‌میدان باز و بلافاصله قرارداد ابلاغ خواهد شد و به پیمانکار شرایط ویژه و سخت در نظر گرفته‌ایم و در این ۲۴ ماه کل پروژه را باید به شهرداری تحویل دهند‌‌

 

شهردار زنجان به موضوع پیاده‌راه نیز اشاره کرد و گفت: این طرح نشان از توجه به انسان بود. باید نگاه انسانی در توسعه شهر داشته باشیم که می‌توان به پروژه پیاده‌راه در این راستا اشاره کرد. هر چقدر بتوانیم برای ماشین‌ها در هسته مرکزی شهر دردسر درست خواهیم کرد تا افراد در هسته مرکزی با خودرو تردد نکنند. البته در مقابل برای توسعه اتوبوسرانی نیز برنامه ارائه خواهیم کرد.

 

وی در ادامه، افزایش تعداد مناطق شهر را افتخاری در عملکرد شهرداری دانست و خاطرنشان‌کرد: در شهر زنجان دو منطقه شهری داشتیم که با تلاش‌های انجام شده، مناطق را به چهار منطقه افزایش داده‌ایم. این کار باعث توزیع عادلانه خدمات شده و افزایش رضایت‌مندی شهروندان را نیز در پی دارد.

 

این مسئول به دو برابر شدن بودجه شهرداری زنجان نیز اشاره کرد و یادآور شد: اگر این کار را نمی‌کردیم، در بودجه جزو عقب‌مانده‌ترین شهرها می‌شدیم. میانگین سرانه شهرداری زنجان ۵۰۰ هزار تومان بود که به بیش از ۹۰۰ هزار تومان رسانده‌ایم و این در سال‌هایی رخ داده که مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد و شهرداری‌ها با مشکلات مالی مواجه هستند.

 

وی ادامه داد: نسبت پروژه عمرانی به جاری ۴۰ به ۶۰ بود که این رقم را ۱۵ درصد را ارتقا داده و عمرانی به جاری ۱۵ درصد افزایش یافته و کار عمرانی در سطح شهر دو برابر شده است. این ارقام برای ایجاد اشتغال نیز حائز اهمیت است.

 

معصومی به اجرای طرح فیبر نوری در شهرداری نیز اشاره کرد و گفت: این کار شهر را به سمت هوشمندسازی سوق می‌دهد و این کار مثبت برای بهبود ارائه خدمات است.

 

وی همچنین با تاکید بر زیباسازی شهر و برنامه شهرداری در این حوزه، اظهار کرد: مبادی ورودی شهر نیاز به توجه داشت که در این بخش به‌ دنبال المان‌سازی هستیم و طرح‌هایی هم ارائه شده که بهترین طرح انتخاب شده و امیدواریم با اجرایی کردن هویت ورودی‌های شهر را تبیین کنیم.

 

این مسئول ادامه داد: امسال ۵۰ المان نوروزی در سطح شهر خواهیم داشت و در نقاط مختلف شهر این را نصب خواهیم کرد. گلخانه مرکزی نیز افتتاح شده و بخشی از درآمد پایدار ما خواهد شد و مرکز تحقیقات گل و گیاه نیز به‌شمار خواهد آمد. همچنین ۲۰ هزار درخت پلاک‌گذاری خواهد شد که با استفاده از میکروچیپ و جای‌گذاری در تنه درخت، اطلاعات جمع‌آوری خواهد شد.

 

وی به برنامه‌های سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: وضعیت اتوبوسرانی برای ما قابل قبول نیست. مردم باید بتوانند با سرعت و امنیت خود را به محل مورد نظر برسانند و برنامه‌هایی برای این موضوع داریم و به‌زودی طرح اصلاح خطوط اتوبوسرانی اجرایی خواهد شد. البته بار مالی اضافی برای شهروندان نخواهد داشت.

 

معصومی به افتتاح پروژه گلشهر در سال آینده اشاره کرد و افزود: با افتخار این طرح زودتر از موعد مقرر افتتاح خواهد شد که از بتن متراکم استفاده شده است و عرشه با این عرض تاکنون انجام نشده بود.

 

وی به افتتاح پارک بانوان به مساحت ۴.۵ هکتار نیز اشاره و خاطرنشان کرد: سال آینده چند پارک احداث خواهد شد که پارک بزرگ اعتمادیه در همین راستا است. در حوزه پسماند وضعیت ضعیفی داریم. در رابطه با آسفالت شرمنده مردم هستیم ولی شرایط سخت است و تلاش می‌کنیم مشکلات را برطرف کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: