• چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-6284-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان خبر داد:

بهبود شاخص فضای کسب و کار در زنجان


رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: در حال حاضر وضعیت شاخص فضای کسب و کار استان جزو سه استان برتر کشور است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، غلامحسین جمیلی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان، اظهار کرد: سال گذشته اعلام شد که بر اساس شاخص کسب و کار که هر فصل توسط اتاق بازرگانی احصا می‌شود، فضای کسب و کار استان نگران‌کننده بود ولی با اقداماتی که در طول یک سال اخیر انجام شد، این شاخص بهبود یافت.


این مسئول ادامه داد: در حال حاضر وضعیت شاخص فضای کسب و کار استان جزو سه استان برتر کشور است و گیلان و آذربایجان‌غربی دو استان دیگر برتر هستند که فضای مساعدتری را در فضای کسب و کار و سرمایه‌گذاری نسبت به   کشور دارند و به خاطر همین باید بیشتر قدر شهر و استان خود را بدانیم و این ندایی برای سرمایه‌گذاران است که شرایط زنجان برای سرمایه‌گذاری و کسب و کار خوب است.


وی شاخص فضای کسب و کار استان را 6.05 درصد دانست و افزود: فضای صادرات ملتهب است و فضای ارزی اشکالات فراوانی دارد ولی به بهانه تنظیم بازار ارز شاهد اعمال محدودیت ارزی در صادرات هستیم و دولت تصمیم گرفته که چنانچه صادرکنندگان ارز صادراتی را به کشور بازنگردانند، معافیت‌های مالیاتی را حذف خواهد کرد.


جمیلی تصریح کرد: این تصمیم برای حفظ نظام پولی و ارزی و جلوگیری از سودجویی‌ها مناسب است ولی فراموش نشود که معافیت مالیاتی صادرکنندگان قانون است و تصمیم‌های جدید نباید تصمیم‌های گذشته را که سرمنشا سرمایه‌گذاری در کشور است، تحت تاثیر قرار دهد.


رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان یادآور شد: در استان زنجان واحدهایی وجود دارد که صرفا به دلیل بازارهای صادراتی خود ادامه فعالیت دارند و این‌ها بخشی از رقابت‌پذیری را بر اساس معافیت‌های مالیاتی و صادراتی تنظیم می‌کنند که این واحدها رقابت‌پذیری خود را از دست می‌دهند و به مشکلات قبلی آنان می‌افزاید و تقاضا می‌شود از سایر ابزارها برای پیشبرد نظام ارزی و پولی کشور استفاده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: