• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9712-2785-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان خبر داد:

اعزام 10 هزار زنجانی به اردوی راهیان‌نور


فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: طبق اعلام آمار رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سالانه ۶ میلیون نفر از مناطق عملیاتی جنوب و شمال‌غرب بازدید می‌کنند .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سردار جهانبخش کرمی در نشست خبری راهیان‌نور سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، اظهار کرد: مردم قدردان شهدا هستند و امروز برنامه راهیان‌نور یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین مانورهای فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت به‌‌شمار می‌آید که در طول سال شاهد اجرای این برنامه در دو جبهه جنوب و شمال‌غرب کشور هستیم .


وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری تاکید ویژه‌ای بر اجرای برنامه راهیان‌نور دارند و باید تلاش کنیم همواره این فرهنگ زنده و جاری باشد که خوشبختانه هر ساله شاهد استقبال باشکوه مردم همیشه در صحنه در بازدید از مناطق عملیاتی دوران دفاع‌مقدس هستیم .


فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در ادامه به آمار راهیان‌نور اشاره کرد و گفت: طبق اعلام آمار رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سالانه ۶ میلیون نفر از مناطق عملیاتی جنوب و شمال‌غرب بازدید می‌کنند. در حال حاضر ۵۸ یادمان در مناطق عملیاتی دوران دفاع‌مقدس فعال است و بیش از ۵۵ هزار نفر در نقاط مختلف عملیاتی مشغول به فعالیت هستند .


کرمی یادآور شد: همچنین ۷۸ هزار خادم در مشهدالشهدا جهت خدمت‌رسانی به زائران حضور دارند، در بخش راوی‌گری ۲۵ هزار نفر راوی ساماندهی شدند و ۱۸ هزار نفر روحانی نیز به‌طور سالانه به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند .


این مسئول تصریح کرد: امسال از سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان 5000  نفر در بخش دانش‌آموزی، 4000  نفر در بخش بسیج اقشار عمومی و بیش از 1000 نفر در بخش دانشجویی و در مجموع بیش از ۱۰ هزار نفر از استان امسال به مناطق عملیاتی اعزام شده‌ و یا خواهند شد .


فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان یادآور شد: کاروان‌های راهیان‌نور در دو بخش عمومی و دانش‌آموزی است و این کاروان‌ها از مناطق عملیاتی مختلفی چون الوندکنار، علقمه، شلمچه، طلائیه، هویزه و معراج شهدا و و غیره بازدید خواهند کرد .


کرمی تصریح کرد: بخشی از هزینه اردوی راهیان‌نور از سوی سازمان بسیج تامین می‌شود و بخشی نیز از سوی متقاضیان سفر به مناطق، بخشی از آموزش و پرورش و در بخش دانشگاهی نیز ۵۰ درصد هزینه‌ها از سوی دانشگاه‌ها تامین می‌شود .


این مسئول یادآور شد: در حال حاضر اردوی راهیان‌نور دانش‌آموزی به پایان رسیده و دانشجویی نیز فردا به اتمام خواهد رسید و از روز ۲۴ اسفندماه سال‌جاری اردو در بخش بسیج اقشار عمومی آغاز و تا ۱۲ فروردین ۹۸ ادامه خواهد داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: