• چهارشنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-1187-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان عنوان کرد:

عرضه صنایع‌دستی زنجان در ۴۱۱ فروشگاه


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: امسال 411 فروشگاه صنایع‌دستی در ایام نوروز فعال بود و صنایع‌دستی مختلف استان در آن‌ها عرضه شد.

 

یحیی رحمتی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: از ابتدای سفرهای نوروزی تاکنون ۴۷۸ هزار و ۶۵۷ نفر از جاذبه‌های تاریخی استان بازدید کرده‌اند.

 

این مسئول، تعداد بازدیدهای گنبد تاریخی سلطانیه را ۲۶ هزار و ۷۸۱ نفر از ۲۸ اسفندماه سال‌ گذشته تا ۱۳ فروردین امسال اعلام کرد و ادامه داد: تعداد بازدید از موزه رختشویخانه نیز ۱۷ هزار و ۵۳۰ نفر بود. همچنین در این مدت تعداد بازدید از موزه مردان نمکی ۱۸ هزار و ۱۱۴ نفر بوده و بازدید از غار کتله‌خور نیز 7429 نفر بوده است.

 

وی تعداد بازدید از سایر جاذبه‌های تاریخی استان را ۴۰۸ هزار و ۸۰۴ نفر اعلام کرد و افزود: از کل بازدیدهای اعلامی ۱۶۸ هزار و ۴۴۵ نفر در روز ۱۳ فروردین ثبت شده است.

 

رحمتی با بیان اینکه در مدت زمان اعلام شده 94 هزار و 569 نفر در مراکز اقامتی استان اسکان یافته‌اند، تصریح کرد: از این آمار 3522 نفر مربوط به هتل‌های استان است، به طوری که از 28 اسفند سال قبل تا 13 فروردین امسال 2254 نفر نیز در هتل‌آپارتمان‌های استان اسکان یافته‌اند. همچنین 3489 نفر از این آمار در مهمان‌پذیرهای استان و 19 هزار و 901 نفر در مراکز اسکان آموزش و پرورش اقامت کرده‌اند.

 

وی یادآور شد: طی 15 روز گذشته میزان اقامت در سایر اماکن اقامتی استان نیز 65 هزار و 403 نفر بوده است. همچنین در 15 روز گذشته 944 بازدید نظارتی از اماکن اقامتی استان انجام شده است.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه استقبال از فروشگاه‌های صنایع‌دستی استان نیز مطلوب بوده است، خاطرنشان کرد: امسال 411 فروشگاه صنایع‌دستی در ایام نوروز فعال بود و صنایع‌دستی مختلف استان در آن‌ها عرضه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: