• جمعه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-1287-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

/یار مهربان را مهربانانه یاری کنیم/

فضای مجازی؛ بستری برای معرفی کتاب


مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: از فضای مجازی می‌توان به عنوان بستری برای معرفی کتاب استفاده کرد.

 

امیرعلی نیک‌بخش در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه برای راه‌اندازی کتابخانه‌ مجازی در استان در حال رایزنی هستیم، عنوان کرد: تقریبا در هیچ جای کشور کتابخانه مجازی وجود ندارد.

 

وی با تاکید بر ضرورت توجه به کتابخانه‌های الکترونیکی، ادامه داد: پیگیر راه‌انداری کتابخانه‌های الکترونیکی در بخش‌هایی از کتابخانه‌های استان نیز هستیم که کتابخانه‌ مرکزی ابهر یکی از کاندیداهای راه‌اندازی این کتابخانه است.

 

این مسئول با اشاره به گسترش استفاده از فضای مجازی در جامعه به‌ویژه در بین جوانان، بیان کرد: فضای مجازی بحث قابل گریزی نیست، لذا باید از آن درست استفاده شود تا شاهد به حداقل رسیدن آسیب‌های آن در همه حوزه‌ها باشیم.

 

وی با بیان اینکه از فضای مجازی می‌توان به عنوان فرصتی برای معرفی کتاب استفاده کرد، ادامه داد: بسیاری از کتاب‌های موجود در کتابخانه‌ها نیاز به معرفی دارد و اگر این‌کتابخانه‌ معرفی شوند قطعا مردم نیز به سمت استفاده از آن‌ها سوق پیدا خواهند کرد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه فضای مجازی به جزئی از ذائقه مردم تبدیل شده است، بیان کرد: باید به نحو مقتضی از این فضا برای ترویج فرهنگ کتابخوانی استفاده کرد.

 

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، ادامه داد: ماندگاری متن‌های موجود در فضای مجازی شاید کوتاه باشد اما کتابخوانی مکتوب برای همیشه در اذهان باقی می‌ماند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: