• دوشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اعلام کرد:

خسارت بیش از 992 میلیارد ریالی سیل به بخش مسکونی


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در مجموع 992 میلیارد و 674 میلیون ریال خسارت وارده ارزیابی شده است.


سجاد صنعتی‌منفرد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به برآورد خسارت سیل، اظهار کرد: در مجموع 992 میلیارد و 674 میلیون ریال خسارت وارده ارزیابی شده است.


این مسئول با بیان اینکه تعداد 1175 واحد روستایی تعمیری تجاری در استان زنجان آسیب دیده‌اند، ادامه داد: در اثر بارش‌ها 128 واحد معیشتی روستایی مورد آسیب قرار گرفته است.


وی از ورود خسارت به 235 واحد شهری مسکونی احداثی در اثر بارش‌ها خبر داد و گفت: 15 واحد تجاری احداثی و 1128 واحد معیشتی شهری نیز در اثر بارش‌ها آسیب دیده است.


صنعتی‌منفرد با اشاره به اینکه طی سال گذشته اداره‌کل بنیاد مسکن استان زنجان با توجه به سهمیه کشوری در زمینه اعطای تسهیلات طرح ویژه بهسازی، رتبه دوم کشوری را به دست آورده است، گفت: این اداره‌کل در 9 ماهه امسال نیز موفق به کسب رتبه اول کشوری در این حوزه شده است.


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، یادآور شد: بنیاد مسکن از بدو تاسیس همواره در جهت عمران و آبادانی و توسعه روستاها منشاء خدمات فراوانی بوده که از جمله آن‌ها می‌توان به تهیه و اجرای طرح‌های هادی روستایی، مقاوم‌سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی با اعطای تسهیلات کم‌بهره و نظارت بر ساخت و سازهای روستایی با تشکیل نظام فنی روستایی، سنددار کردن واحدهای مسکونی روستایی، شناسایی تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری و احیای بافت‌های با ارزش روستایی و ... اشاره کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: