• چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-1184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اعلام کرد:

افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی با اعتباری بیش از 120 میلیارد ریال


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در آستانه سالروز تاسیس بنیاد مسکن، از افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی بنیاد مسکن، با اعتباری بیش از 120 میلیارد ریال خبر داد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سجاد صنعتی‌منفرد در جمع خبرنگاران، در آستانه سالروز تاسیس بنیاد مسکن، اظهار کرد: همزمان با سالروز تاسیس بنیاد مسکن و افتتاح حساب  100 امام خمینی (ره)، پروژه‌های عمرانی بنیاد مسکن استان زنجان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود .


این مسئول ادامه داد: این پروژه‌های عمرانی در سه حوزه عمران روستایی، بازسازی و مسکن روستایی و مسکن شهری به بهره‌برداری خواهد رسید و برای اجرای این پروژه‌ها، اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال اختصاص یافته است .


وی  با بیان اینکه در این ایام، پروژه مسکونی 26 واحدی نگین شهرستان خرم‌دره با اعتبار 19 هزار میلیون ریال و 6 واحدی شهرستان طارم نیز با اعتبار 7000 میلیون ریال با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح می‌شود، افزود: همچنین پروژه مسکونی 288 واحدی گلشهر زنجان، 25 واحدی شهرستان سلطانیه، 18 واحدی شهرستان خرم‌دره و پروژه 20 واحدی تجاری و اداری شهرستان خدابنده در این ایام، کلنگ‌زنی می‌شود.


صنعتی‌منفرد به اجرای طرح هادی روستایی اشاره کرد و گفت: طرح هادی روستایی در روستاهای سقل طولی، چایرلو، خاتون‌کندی، دوسران و اورتابلاغ شهرستان زنجان، روستای اسد‌آباد شهرستان ابهر و روستای مسگر شهرستان خدابنده و ... اجرا می‌شود .


وی با اشاره به اینکه از مجموع 710 روستای بالای 20 خانوار استان، طرح هادی برای 697 روستا تهیه و در 374 روستای استان اجرا شده است، تصریح کرد: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در کشور 42 درصد و در استان زنجان 52.7 درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد .


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، از افتتاح پروژه 19 واحدی مجموعه سازی گوزلدره شهرستان سلطانیه در این ایام خبر داد و یادآور شد: در راستای مقاوم‌سازی و نوسازی مسکن روستایی و شهری در سطح استان نیز پروژه چهار هزار و هشتصد و دوازدهمین واحد مقاوم‌سازی شده روستایی شهرستان طارم، هشت‌هزار و نهصد و پانزدهمین واحد مقاوم‌سازی شده روستایی شهرستان زنجان و چهار هزار و چهارصد و هفتاد و سومین واحد مقاوم‌سازی شده شهرستان ابهر و ... از سوی بنیاد مسکن استان افتتاح می‌شود .


این مسئول با بیان اینکه در سطح استان زنجان 91 هزار و 678 واحد مسکونی روستایی وجود دارد، خاطرنشان‌ کرد: تا به امروز بیش از 47 هزار و 341 واحد مسکونی روستایی در سطح استان زنجان مقاوم سازی شده و از تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی مسکن استفاده کرده اند، به طوری که می‌توان گفت تاکنون 52.7 درصد واحدهای مسکونی روستایی زنجان مقاوم‌سازی شده، که این میزان بالاتر از میانگین کشوری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: