• چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-1284-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل استاندارد استان زنجان:

وسایل توزین میزان بود


مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: بر اساس بازرسی‌های انجام‌شده وسایل توزین سبک غرفه‌داران نمایشگاه بهاره استان مشکلی نداشت.


داوود کارگرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در راستای حفظ و صیانت از حقوق شهروندان و مصرف‌کنندگان، طرح نظارت نوروزی که در قالب گروه‌های کاری از 15 اسفند 97 لغایت 15 فروردین 98، همزمان با سراسر کشور، در استان زنجان نیز اجرا شد.


این مسئول ادامه داد: از 247 مورد بازرسی صورت گرفته از وسایل توزین سبک غرفه‌داران مستقر در نمایشگاه بهاره کاسپین زنجان و بازارچه‌های عرضه مستقیم کالای بهاره ابهر و اصناف شهرستان خرمدره،   خوشبختانه هیچ مورد نامطبق با استاندارد، مشاهده نشد.


وی افزود: در شش ماهه دوم سال گذشته تعداد 12 مورد شکایت از مراکز آزمون دوره‌ای تست مخازن CNG،  دریافت شد که با پیگیری‌های اداره‌کل و بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته همه شکایات واصله به سرانجام رسید و مختومه شد.


کارگرزاده با بیان اینکه بیشتر شکایات واصله، مربوط به مردودی مخازن CNG  خوردو بوده است، تصریح کرد : با توجه به ضوابط استاندارد 6792، مخازن مورد نظر معیوب و در نتیجه مردود گزارش شده بودند و در اکثر مواقع حق با آزمایشگاه‌های تست مخازن CNG  بوده است.


مدیرکل استاندارد استان زنجان یادآور شد: مصرف‌کنندگان با توجه به درج علامت استاندارد بر روی محصولات و کالاهای مورد مصرف خود به آن اطمینان می‌کنند که در این راستا تولیدکنندگان نیز باید متعهد شوند که با درج این نشان بر روی محصولات خود اعتماد مردم را خدشه‌دار نکنند.


وی خاطرنشان کرد: استقبال از کالای باکیفیت از سوی مردم و توجه عموم به این نشان، باعث تشویق تولیدکنندگاه جهت تولید کالاهای باکیفیت و استاندارد خواهد شد که بی‌شک بهترین معیار برای تشخیص کالاهای باکیفیت از محصولاتی که کیفیت مطلوبی ندارند، نشان مرغوبیت کالا (استاندارد) است؛ چرا که معیارهای مورد تاکید استاندارد ایران، هم‌تراز با معیارهای جهانی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: