• پنجشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-13014-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان خبر داد:

زنجان، استان پایلوت برای ارائه خدمات غیرحضوری


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: زنجان به عنوان استان پایلوت برای اجرای سامانه متمرکز ارائه خدمات غیرحضوری آغاز به کار کرده است.


مسعود علیاری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با توجه به الزام ارائه خدمات غیرحضوری به بیمه‌شدگان، تحول در ارائه خدمات غیرحضوری و بهره‌مندی از فناوری اطلاعات در انجام فرآیندهای اداری، در حال حاضر زمینه ارائه خدمات مذکور به صورت غیرحضوری فراهم شده است.


این مسئول ادامه داد: با توجه به حجم بالای متقاضیان و مراجعان سازمان تامین‌اجتماعی و لزوم جایگزینی روش‌های بهینه، این سازمان با راه‌اندازی روش‌های نوین و غیرحضوری مانند ارسال لیست‌های بیمه به صورت الکترونیک، دسترسی آحاد بیمه‌شدگان به سایت‌های الکترونیکی و ارائه خدماتی که قبلا به صورت حضوری انجام می‌شد، تا حد چشم‌گیری تسریع در روند امور بیمه‌شدگان را سبب شده است.


وی با تاکید بر این‌که تا پیش از این، بیمه‌شدگان ناچار به مراجعه و حضور در شعبات و صرف وقت و تحمل هزینه‌های مالی و روانی بسیاری بودند، افزود: رویکرد سازمان تامین‌اجتماعی در این خصوص، دسترسی و استفاده از کارآمدترین و بهترین شیوه‌های ارائه خدمات و کسب رضایت‌مندی مراجعان است. در این راستا، گام‌های موثری جهت رفاه حال بیمه‌شدگان برداشته شده که راه‌اندازی سامانه متمرکز ارائه خدمات غیر حضوری از مهم‌ترین آن‌ها است.


علیاری تصریح کرد: عدم تضییع حقوق ذی‌نفعان، ارائه خدمات بهینه، تخصیص ظرفیت مناسب در شعب و جلوگیری از اتلاف وقت بیمه‌شدگان از جمله شاخص‌های ارائه خدمات غیر حضوری است. این سرویس با هدف مدیریت بهینه تقاضاها و تکریم و رفاه بیشتر بیمه‌شدگان پس از ایجاد بسترهای لازم، انجام آموزش‌های مربوطه به کارکنان و با استفاده از امکانات موجود تعریف شده است.


علیاری خاطرنشان کرد: اجرای موفق این طرح نیازمند آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی و همراهی ذی‌نفعان است تا با رفع ایرادات احتمالی در آینده نزدیک این طرح در همه کشور به اجرا درآید. در هر صورت شهروندان از این به بعد می‌توانند همه خدمات مورد نیاز خود را با مراجعه به سایت https://eservices.tamin.ir دریافت  کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: