• پنجشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-1384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

در گفت‌وگو با ایسنا عنوان شد:

ثبت سفارش بدون انتقال ارز؛ به شرطه‌ها و شروطه‌ها


معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: امکان ثبت سفارش بدون انتقال ارز برای مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری تولید، فراهم شد.


امیرعلی مسیبی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به ثبت سفارش بدون انتقال ارز، اظهار کرد: با توجه به مصوبه هیئت وزیران، ثبت سفارش بدون انتقال ارز تا سقف ۳۰۰ میلیون دلار، فقط برای تعرفه‌های مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید بوده و سایر تعرفه‌ها امکان استفاده از روش بدون انتقال ارز، از محل این مصوبه را ندارند.


این مسئول ادامه داد: بازرگانان توجه داشته باشند که پیرو تصویب‌نامه شماره 141735/ت56167 در 25 دی‌ماه سال گذشته هیئت‌ وزیران، امکان ثبت سفارش و واردات مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید به صورت بدون انتقال ارز و تا سقف معادل 300 میلیون دلار برای همه بازرگانان تا پایان سال 1398، در سامانه جامع تجارت فراهم شده است.


وی افزود: متقاضیان استفاده از بند فوق لازم است در هنگام ثبت پرونده جدید یا ویرایش پرونده‌های قبلی، در سربرگ اطلاعات مالی و بانکی، نوع عملیات ارزی را «بدون انتقال ارز» و روش تامین ارز را «از محل بند 9 ماده 38 آیین‌نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات - مرتبط با واردات مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید» انتخاب کنند.


مسیبی با تاکید بر اینکه نوع ارز انتخاب شده در این پیش فاکتورها، بایستی حتما یورو باشد، تصریح کرد: استفاده از بند فوق برای هر بازرگان، تنها یک‌بار و برای یک پرونده و حداکثر به میزان 30 هزار دلار، امکان‌پذیر است.


معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: بر اساس آنچه که اعلام شده، استفاده از این ماده تا پایان سال 1398 و برای تعرفه‌های پیوست شده مجاز بوده و بررسی درخواست‌ مجوز ارزی پرونده‌های از محل بند مذکور، بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها است.


وی خاطرنشان کرد: لازم به توجه است که در صورت ثبت‌ سفارش از محل این ماده قانونی، بازرگانان می‌بایست قبل از اظهار کالا در گمرک، اطلاعات منشا ارز را در سامانه جامع تجارت ثبت کرده و کد ساتا را دریافت کنند، در غیر این صورت امکان ترخیص محموله از گمرکات وجود نخواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: