• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2584-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان خبر داد:

واگذاری ۲۴۰۰ هکتار زمین برای طرح توسعه در ایجرود


مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: تاکنون ۲۴۰۰ هکتار زمین در ایجرود برای طرح‌های توسعه واحدهای صنعتی و تولیدی واگذار شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، خلیل آقاجانلو ظهر امروز در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان، اظهار کرد: تاکنون ۲۴۰۰ هکتار زمین در ایجرود برای طرح‌های توسعه واحدهای صنعتی و تولیدی واگذار شده است.

 

این مسئول ادامه داد: در واحدهای تولیدی و صنعتی به خصوص واحدهای بزرگ، انتظار می‌رود که مسائل حقوقی را به خصوص در هنگام خرید و انتقال مورد توجه قرار دهند تا پس از ساخت بنا و آغاز به کار شرکت با مشکل مواجه نشوند.

 

وی با اشاره به مشکل گروه صنعتی و معدنی زرین، افزود: زمین این شرکت قریب به ۱۷ هکتار است که ۳ هکتار آن جزو مستثنیات، ۵ هکتار جزو اراضی ملی و سند ۹ هکتار آن نیز به نام راه و شهرسازی است.

 

آقاجانلو تصریح کرد: در رابطه با تخلف این شرکت برای اولین‌بار در سال ۹۱ پرونده تخلف تنظیم و خسارت آن نیز توسط مدیران وقت پرداخت شد و صورت‌جلسه‌ای نیز برای خلع ید تنظیم و امضا شده ‌است و در سال ۹۴ و پس از آن نیز پرونده شرکت جریان یافته و حال در مراجع قضایی است.

 

مدیرکل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، یادآور شد: دفترخانه‌ها باید قبل از انتقال زمین، استعلام وضعیت زمین را از اداره‌کل منابع‌طبیعی کسب کنند و متقاضیان خرید زمین نیز باید به این مهم توجه داشته باشند.

 

در ادامه، مدیر کارخانه سیمان خمسه زنجان اظهار کرد: برای همه واضح است که تولید مشکلات خود را دارد و برای حل مشکلات آن مدیران باید همانند دوران دفاع‌مقدس جهادی عمل کنند و البته در این بین بخش‌خصوصی نیز باید تکالیف خود را به درستی انجام دهد.

 

سهند فلاحی ادامه داد: شرکت سیمان خمسه در سال ۸۳ پذیره‌نویسی کرد که در آن زمان بیش از ۲۰ میلیارد تومان، کل مبلغ جمع‌آوری شده بود که این میزان صرف ساخت ابنیه و ۱۸۰ میلیارد تومان نیز توسط سرمایه‌گذاران به شرکت وارد شد.

 

وی افزود: این واحد در سال ۹۲ که سال رکود برای همه واحدهای تولیدکننده سیمان در کشور بود، به بهره‌برداری رسید و تاکنون به فعالیت خود ادامه داده و بیشترین مشکلات این شرکت در رابطه با مسائل مالیاتی و تعزیرات است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: