• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2684-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر امور شیلات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان:

به‌کارگیری تجهیزات نوین، جزو الزامات ادامه فعالیت است


مدیر امور شیلات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: به‌کارگیری تجهیزات نوین آبزی‌پروری در مزارع جزو الزامات ادامه فعالیت در استان محسوب می‌شود.

 

منصور حقی‌راد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به افزایش تولید 25 درصدی آبزیان در مزارع مکانیزه استان، اظهار کرد: توجه هرچه بیشتر به امر مکانیزاسیون در همه مراحل تولید، فرآوری و توزیع محصولات آبزی، موجب رقابت‌پذیری بیشتر شده و در نهایت تولید اقتصادی را به همراه دارد.

 

این مسئول ادامه داد: مکانیزاسیون در صنعت آبزی‌پروری، فرآیند تغییرات کیفی در واحدهای تولید آبزیان با استفاده از ادوات، تجهیزات و فن‌آوری پیشرفته است. همچنین توسعه مکانیزاسیون در این بخش باعث افزایش تولید و ارتقای کیفیت محصول شده و در نهایت ارتقای بهره‌وری و توسعه پایدار را به همراه دارد.

 

وی با تاکید بر مدیریت علمی و کارآمد مزارع آبزی‌پروری به منظور بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و امکانات موجود، افزود: مکانیزه کردن واحدهای آبزی‌پروری و استفاده از تجهیزات در این بخش نقش به‌سزایی در بهبود کیفیت آب مصرفی دارد، طوری که با ایجاد شرایط مطلوب فیزیکی و شیمیایی در محیط اکوسیستم آبی، زمینه رشد بهتر ماهی آبزی فراهم می‌شود.

 

حقی‌راد با بیان این‌که 95 درصد مزارع سردآبی استان زنجان مجهز به تجهیزات نوین آبزی‌پروری است، تصریح کرد: برای تمديد مجوز پرورش آبزی و يا صدور مجوز جديد، آبزی‌پرورانی كه به لحاظ سرمايه‌گذاری در خصوص تجهيز مزارع خود مشكل دارند، می‌توانند تسهيلات دريافت كنند و اين تسهيلات بر اساس طرح توجيهی آبزی‌پروران پرداخت می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: