• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

سیل چه کسانی را معاف از مالیات بر درآمد کرد؟


مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: کمک مالی به سیل‌زدگان از طریق حساب‌های تعیین ‌شده قابل کسر از درآمد مشمول مالیات سال ۹۸ مودیان مالیاتی است.

 

میرحیدر رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: کمک مالی به سیل‌زدگان از طریق حساب‌های تعیین ‌شده قابل کسر از درآمد مشمول مالیات سال ۹۸ مودیان مالیاتی است.

 

این مسئول ادامه داد: حادثه تاسف‌بار سیل در استان‌های مختلف کشور از جمله گلستان و مازندران، خوزستان، لرستان که موجب خسارت‌های سنگین به خانه‌ها و امکانات مردم در شهرها و روستاها، شده موجب تاسف و تاثر عمیق همگان شد که نیازمند مشارکت و جلب کمک‌های مردمی برای امداد و جبران خسارت‌ها است.

 

وی با اشاره به تدابیر سازمان امور مالیاتی کشور به منظور افزایش مشارکت مردم در تامین خسارات ناشی از سیل، افزود: وجوه پرداختی برای کمک به آسیب‌دیدگان حادثه سیل اخیر در برخی مناطق کشور از جمله استان‌های گلستان، مازندران، فارس، لرستان، خوزستان به حساب‌های اعلامی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران، سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره)، از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال ۹۸ منبعی که مودیان مالیاتی انتخاب می‌کنند، قابل کسر خواهد بود.

 

به گزارش ایسنا، مالیاتی که دولت بر درآمد مالی حاصل‌ شده به وسیله همه افراد و نهادها در حوزه قوانین حسابرسی اعمال می‌کند، مالیات بر درآمد گفته می‌شود.

 

کسبه، تجار و بازرگانان، پیشه‌وران، اصناف و کلا همه اشخاصی که از اشتغال به شغل یا مشاغل آزاد، درآمد کسب می‌کنند به پرداخت نوعی خاص از مالیات به نام مالیات بر درآمد مشاغل ملزم‌اند.

 

طبق قانون، کسب‌وکارها و اشخاص باید هرساله درآمدهایشان را گزارش کنند تا تعیین شود که آیا آن‌ها مشمول پرداخت مالیات هستند یا خیر. درآمد مالیاتی یک منبع کلیدی مالی است که دولت از آن برای تأمین مالی فعالیت‌هایش استفاده کرده و به جامعه خدمت می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: