• سه شنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 981-6791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خرم‌دره:

مجموعه غزال، نیازمند ساماندهی است


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: مجموعه غزال یکی از مجموعه‌های خوب استان و مزیت شهرستان خرم‌دره است اما نیاز به ساماندهی دارد .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه تامین سلامتی یکی از نیازهای اولیه هر انسانی است، اظهار کرد: خوشبختانه طی سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه سلامت شهرستان خرم‌دره انجام شده است.


وی با اشاره به اینکه این  شهرستان کارگروه‌های مختلفی دارد اما کارگروه سلامت و امنیت غذایی یکی از کارگروه‌های تاثیرگذار است، ادامه داد: اهمیت دادن به این کارگروه نباید تنها محدود به هفته سلامت شود .


این مسئول از مردم به‌عنوان ارکان اصلی حوزه سلامت نام برد و گفت: تا وقتی که مردم خود به سلامت‌شان حساس نبوده و برای سلامت روح و جسم‌شان برنامه نداشته باشند، قطعا اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان نیز اثرگذاری کمی خواهد داشت .


وی از کم‌تحرکی به عنوان یکی از دلایل افزایش چاقی یاد کرد و افزود: در طی 10 سال گذشته روند چاقی در کشور شتاب گرفته است .


محمدی با اشاره به رواج آسیب‌های اجتماعی از جمله موادمخدر جدید، گفت: خانواده‌ها باید کنترل لازم را بر روی فرزندان خود داشته باشند تا در دام آسیب‌های اجتماعی گرفتار نشوند .


این مسئول با تاکید بر اینکه خانواده‌ها نباید از دوستان فرزند خود غفلت کنند، بیان کرد: خانواده‌ای که از فرزند خود غافل است و اهمیتی به رفت و آمد و بود و نبود فرزند خود نمی‌دهد، نباید انتظار در امان ماندن فرزندش از گزند آسیب‌های اجتماعی را داشته باشد .


وی با اشاره به تامین پزشک متخصص خرم‌دره در برخی حوزه‌ها طی سال گذشته، ادامه داد: در سال ۹۷ در حوزه درمان با توجه به نیاز شهرستان و پیگیری کارگروه سلامت، بیش از ۱۰ متخصص به پزشکان شهرستان افزوده شد .


این مسئول با اشاره به نیاز شهرستان به سونوگرافی، ادامه داد: به زودی و در کمترین زمان ممکن مرکز سونوگرافی در شهرستان راه‌اندازی خواهد شد .


فرماندار شهرستان خرم‌دره در ادامه با اشاره به اینکه مجموعه غزال یکی از مزیت‌های خوب شهرستان است که نیاز به ساماندهی دارد، گفت: ساماندهی مجموعه غزال باید در اولویت قرار گرفته و وضعیت واگذاری آن حتما باید امسال تعیین تکلیف شود .


وی با اشاره به اینکه سیل اخیر خسارت زیادی به زیر ساخت‌ها وارد کرده و جان ۷۹ نفر از هموطنان‌مان را گرفت، افزود: پیام اصلی سیل این بود که  طبیعت انتقام دست بردن در آن را از انسان خواهد گرفت .


محمدی با اشاره به اینکه تجاوز به مسیرها باعث مسدود شدن مسیل‌های سیل و در نتیجه افزایش خسارات آن شد، بیان کرد: هر چند در شهرستان مسدودی مسیل‌های سیل کم است اما حتی کم بودن آن نیز سم است .


وی با هشدار به مسدودکنندگان مسیرهای سیل، یادآور شد: در جریان سیل اگر آسیبی بر مسدود کنندگان وارد شود نه تنها خسارتی به آن‌ها پرداخت نمی‌شود، بلکه در صورت پیگیری قضایی باید پاسخ‌گو باشند .


فرماندار شهرستان خرم‌دره با تاکید بر اینکه استمرار کمک به سیل‌زدگان باید در اولویت قرار گیرد، گفت:  ۴۷۵ میلیون تومان تا به امروز در شهرستان برای کمک به سیل‌زدگان جمع‌آوری شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: