• سه شنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 981-7091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان خرم‌دره خبر داد:

چهار پایگاه آماده دریافت کمک‌های مردمی در خرم‌دره


رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان خرم‌دره، از آمادگی چهار پایگاه هلال‌احمر برای جمع‌آوری کمک به سیل‌زدگان در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا مرادی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه با بروز ناگهانی سیل، امسال شرایط متفاوتی در ایام نوروز در کشور رقم خورد، اظهار کرد: به علت عدم آمادگی، شاهد بروز مشکلاتی در برخی مناطق بودیم.

 

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار هلال‌احمر در کمک‌رسانی به مردم مناطق سیل‌زده، اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر شهرستان نیز به مدت ۱۰ روز در مناطق سیل‌زده حضور داشت.

 

این مسئول با تأکید بر اینکه سیل و آب‌های روان مسیر طبیعی خود را طی می‌کند، یادآور شد: با بررسی‌های صورت گرفته بیشترین دلیلی که سبب شده است میزان خسارت ناشی از سیل بالا برود ساخت و سازها در مسیر سیلاب و روان‌آب‌‌ها بود که باعث مسدودی این مسیرها شده بود که این امر خسارات را چند برابر کرد.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه بروز حوادث طبیعی مانند سیل اخیر یک تلنگر به همه است، ادامه داد: بروز این قبیل مسائل و حوادث تلنگری است به مردم که از ساخت و سازهای غیرمجاز در مسیر سیل اجتناب کنند و مسئولان نیز همواره آمادگی لازم را برای مقابله با حوادث طبیعی داشته باشند.

 

مرادی با بیان اینکه مردم ما همواره یار و یاور مردم دردمند و آسیب‌دیده هستند، ادامه داد: طی روزهای اخیر کمک‌های خوبی برای کمک به سیل‌زدگان در نقاط مختلف شهرستان جمع‌آوری شد.

 

وی میزان کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده در شهرستان توسط هلال‌احمر برای کمک به سیل‌زدگان را ۲۴ میلیون تومان و کمک‌های غیرنقدی را ۹۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: بخشی از این کمک‌ها ارسال شده و بخشی نیز در حال ارسال است‌.

 

وی از آمادگی جمعیت هلال‌احمر خرم‌دره برای تداوم جمع‌آوری این کمک‌ها خبر داد و افزود در حال حاضر چهار پایگاه در سطح شهرستان در حال جمع‌آوری کمک‌های مردمی است.

 

در ادامه این جلسه نیز رئیس دامپزشکی شهرستان خرم‌دره با اشاره به فصل شیوع آنفلوآنزای پرندگان، اظهار کرد: تاکنون گزارشی از شیوع آنفلوآنزا در این شهرستان گزارش نشده است.

 

محمدفاتح مرادی تاکید کرد: برای جلوگیری از ایجاد کانون آنفلوآنزا در شهرستان باید مرغ و پرنده‌فروشی‌هایی که در سطح شهر فعالیت می‌کنند، ساماندهی شوند.

 

وی ادامه داد: با آغاز فصل بهار، بازار خرید و فروش پرندگان در سطح شهر نیز گرم می‌شود که این امر می‌تواند خطرآفرین باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: