• چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-18314-5
  • خبرنگار : 28025
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان عنوان کرد:

چابک‌سازی مدیریت؛ الفبای توسعه


استاندار زنجان به چابک‌سازی مدیریت برای توسعه و تحقق رونق تولید تاکید کرد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فتح‌الله حقیقی در ستاد هماهنگی مدیریت شهری اظهار کرد: یکی از گام‌های مهم و الفبای توسعه هر شهر و کشوری، چابک‌سازی مدیریت است و تحقق رونق تولید نیز بدون چابک‌سازی مدیریت امکان‌پذیر نیست.


وی ادامه داد: برای رونق تولید باید بخش خصوصی را پای کاری بیاوریم؛ مکان‌های صادراتی را مشخص و از واردات کالاهای مشابه اقلام تولید داخل جلوگیری شود. ضمن اینکه اشتغال خانواده، رونق بنگاه‌های کوچک و متوسط و برون‌سپاری نیز باید مورد توجه قرار گیرد.


استاندار زنجان به حضور مدیران خدمات شهری در جلسه ستاد هماهنگی مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: چابک‌سازی این مدیران برای هماهنگی بهتر امور و نیز تشکیل هیئت اندیشه‌ورز برای استفاده از دانش و صلاحیت آن‌ها در حوزه مدیریت شهری ضروری است.


این مسئول، هماهنگی بین دستگاه‌ها برای ایجاد آرامش را از دیگر مولفه‌های تحقق رونق تولید برشمرد و گفت: اجرای یک برنامه در سطح شهر باید با هماهنگی و نظم انجام شود.


وی ساماندهی بازار، تردد موتور‌سواران در بازار، وجود دکل‌های برق در مکان‌های نامناسب، سد معبر، مشکل پارکینگ در هسته مرکزی شهر، ساماندهی دست‌فروش‌ها و مواردی از این دست را از چالش‌های مهم برای مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: مدیریت بحران نباید عامل ایجاد بحران و تنش باشد، بلکه باید اوضاع را به درستی پیش برد.


حقیقی، کمبود روشنایی در میادین و زیاد بودن سرعت‌کاه‌ها در شهر را از دیگر مشکلات دانست و گفت: باید از پروژه‌های کوچک و بزرگ بازدید و پروژه‌هایی که تعریف می‌شوند، کارشناسی شده باشد. همچنین پروژه‌ای مکمل برای استفاده از ظرفیت دستگاه‌های مختلف و بخش خصوصی در نظر گرفته شود.


وی با اشاره به اینکه زنجان در بخش وصول درآمد مازاد سومین استان کشور بود، تصریح کرد: در برهه کنونی باید بیشترین وحدت و همدلی را داشته باشیم و کسانی که در شهر خدمت می‌کنند، یک صدا باشند. باید منافع شهر را به منافع دستگاه ترجیح دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: